Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Výsledky dopravně bezpečnostní akce

ÚSTECKÝ KRAJ - Předvelikonoční týden a Velikonoce pod dohledem policie 

     V předvelikonočním týdnu probíhala ve spolupráci s mezinárodním sdružením TISPOL dopravně bezpečnostní akce zaměřená zejména na kontrolu dodržování rychlosti jízdy. V Ústeckém kraji do ní policie nasadila 74 policisty, kteří zkontrolovali 727 vozidel a zjistili celkem 372 dopravní přestupky. Řidiči za tyto přestupky na místě zaplatili 125 600 korun a dalších 238 400 korun zaplatí řidiči později. Správním orgánům obcí byly oznámeny 24 závažnější přestupky.

     Nejvyšší povolenou rychlost překročili 252 řidiči. Dalším nejčastějším prohřeškem byl nevyhovující technický stav vozidla, a to ve 36 případech. Nepoužití bezpečnostních pásů zjistili policisté v 18 případech a nepoužití zádržného systému v 1 případě. Požití alkoholických nápojů před jízdou policisté zaznamenali u 2 řidičů. Jeden řidič usedl za volant bez řidičského oprávnění. Policisté zastavili 6 vozidel bez dálniční známky a pokutovali také 3 chodce.

     Také v době velikonočních svátků dohlíželi policisté ve zvýšené míře na bezpečnost silničního provozu. V době od 23. do 25. dubna 2011 operovalo v Ústeckém kraji celkem 130 hlídek služby dopravní policie. Policisté zaznamenali 266 dopravních přestupků, za které uložili pokuty v celkové výši 118 700 korun. Požití alkoholických nápojů před jízdou zaznamenali policisté u 13 řidičů, 2 řidiči byli pod vlivem jiné návykové látky. Řidičský průkaz zadrželi policisté 9 šoférům.
 

por. Šárka Poláčková
27. 4. 2011
 

vytisknout  e-mailem