Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Výsledky dopravně bezpečnostní akce

Msk - Policisté kontrolovali jak jezdí řidiči přes železniční přejezdy. 

V prvních prosincových dnech se policisté na silniční síti Moravskoslezského kraje zaměřili na bezpečnost a dodržování zákona o silničním provozu na  železničních přejezdech a v jejich blízkosti.

Všechny územní odbory, včetně odboru krajské dopravní služby, vytipovaly místa kontrol podle konkrétního záměru.

Na Bruntálsku si policisté vybrali železniční přejezd mezi obcemi Dětřichov nad Bystřicí a Krahulčí a obcemi Lomnice a Dětřichov nad Bystřicí.Pro policisty dopravního inspektorátu Frýdek Místek se dostal do hledáčku železniční přejezd Kunčice pod Ondřejníkem a přejezd na ulici Na Poříčí ve Frýdku Místku. Kolegové třineckého dopravního inspektorátu dohlíželi u železničních přejezdů v obcích Střítěž a Bocanovice.

Karvinští dopravní policisté se zaměřili na přejezdy v Karviné, konkrétně na silnici II. třídy číslo 475 (pod dolem ČSM) a na ulici Za Panelárnou. Na Novojičínsku se staly kontrolovanými železničními přejezdy ve městech Studénka a Suchdol nad Odrou.

V Opavě dohled policistů probíhal v městské části Komárov silnice 1/11 u železničního přejezdu číslo P7745 a obci Otice. Ostravští dopravní policisté kontrolovali u přejezdů Šenov a Polanka nad Odrou. A v neposlední řadě policisté odboru služby  dopravní policie vyjížděli do obcí Děhylov a Jistebník.

Hlídky na určených místech ve dnech od 1. 12. do 5. 12. se zaměřily především na dodržování předjíždění na přejezdu, otáčení, couvání, zastavení, státní a rychlost jízdy přes železniční přejezd.

K výsledkům lze uvést, z celkového počtu 194 kontrolovaných řidičů se 56 z nich dopustilo dopravního přestupku a 21 řidičů se přestupku dopustilo přímo na železničním přejezdu. Nejvyšší dovolenou rychlost jízdy přes železniční přejezd porušilo 13 řidičů, z toho jeden řidič bude v řízení správního orgánu a zbývajících 12 řidičů zaplatili blokovou pokutu. Jeden řidič při kontrole měl pozitivní výsledek orientačního testu na přítomnost návykových látek a jiný řidič byl v době řízení pod vlivem alkoholických nápojů. Devět řidičů během jízdy telefonovalo.

por. Mgr. Bc. Zlatuše Viačková, 7. prosince 2021
 

vytisknout  e-mailem