Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Výsledky DBA Rychlost

Jihočeský kraj - Třetina z kontrolovaných řidičů porušilo rychlostní limit. 

Jihočeští policisté se ve dvou dnech v uplynulém týdnu zapojili do celorepublikové dopravně bezpečnostní akce, pod názvem RYCHLOST v rámci mezinárodní spolupráce ROADPOL v evropských státech, k zajištění bezpečnosti a plynulosti v silničním provozu s cílem snížení následků dopravních nehod v důsledku nedodržovaní ustanovení zákona o nejvyšší dovolené jízdy v obcích a mimo ně.

V našem regionu se více jak 60 dopravních policistů, jejichž služební vozidla jsou vybavena měřícím zařízením PolCam, kdy zastavili a zkontrolovali 406 motorových vozidel, kdy zjistili 212 přestupků.

 - 149 řidičů porušilo nejvyšší povolenou rychlost jízdy

-  u jednoho z řidičů jsme zjistili požití návykové látky

- 3 řidiči při jízdě telefonovali

- 9 řidičů a cestujících se před jízdou nepoužili bezpečnostní pás

- u 7 vozidel byl zjištěn nevyhovující technický stav

Prvního září proběhne i v Jihočeském kraji, celorepubliková dopravně bezpečnostní akce „Konec letních prázdnin“. Proto chceme apelovat na všechny řidiče, vracející se z prázdninových lokalit, aby dbali zvýšené opatrnosti, neriskovali během jízdy a stejně jako při odjezdu na dovolenou, si naplánovali bezpečnostní přestávky a předem se informovali o objízdných trasách na rekonstrukcích silnic. Tím se mohou jistě vyvarovat silničním kolonám a stresu za volantem.

por. Bc. Milan Bajcura, krpc.pio@pcr.cz

14. srpna 2023

vytisknout  e-mailem