Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Výsledky celorepublikové dopravní akce

LITOMĚŘICKO – Více jak polovina kontrolovaných překročila rychlost… 

V úterý 9. května 2023 probíhala v litoměřickém okrese celorepubliková dopravně bezpečnostní akce zaměřená na dodržování pravidel silničního provozu. Policisté kontrolovali zákonem stanovené povinnosti jako zákaz požívání alkoholu a jiných návykových látek před jízdou a během ní, neopominuli kontrolu technického stavu vozidel, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů a dodržování dalších předpisů stanovených platnou legislativou. Akce pak byla více zaměřena na dodržování stanovených rychlostních limitů.

Policisté během akce zkontrolovali několik desítek vozidel a zjistili 17 dopravních přestupků. Na místě byly uloženy blokové pokuty v celkové výši 14 600 korun.
U 16 řidičů šlo o stejné přestupkové jednání, kterým bylo překročení nejvyšší povolené rychlosti. Dále se jedno vozidlo se nacházelo v nevyhovujícím technickém stavu.

Kontroly probíhaly v rámci celého okresu.
Nejvyšší překročení rychlosti pak policisté zaznamenali v Libochovanech, kde řidička vozu značky Audi projížděla obcí téměř osmdesáti kilometrovou rychlostí.

Závažnějším jednáním jednoho z řidičů, kdy se jednalo rovněž o rychlost, se bude dále ve správním řízení zabývat příslušný úřad.

Obdobné akce budou probíhat i v příštích dnech.

10. května 2023
nprap. Pavla Kofrová
KŘP Ústeckého kraje

vytisknout  e-mailem