Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Výsledek fotbalového utkání s Baníkem

ZLÍNSKO: 7 mužů obviněných z výtržnictví.  

Vyšetřovatelka oddělení obecné kriminality Zlín obvinila 7 mužů ve věku od jednadvaceti do čtyřiceti let z přečinu výtržnictví v souvislosti s jejich chováním na fotbalovém zápasu FC Fastav Zlín vs. FC Baník Ostrava, který se odehrál 15. srpna na fotbalovém stadionu ve Zlíně. Zároveň podala státnímu zástupci návrh na udělení trestu zákaz vstupu na sportovní, kulturní a jiné společenské akce. Soudce může společně s trestem odnětí svobody výtržníkům zakázat vstup na fotbalová utkání až na deset let. Sdělení obvinění pro přečin výtržnictví čeká s největší pravděpodobností také na šestatřicetiletého recidivistu z Ostravska. Ten je v současné době ve vazbě pro obdobnou trestnou činnost, jaké se dopouštěl při utkání Zlína proti Baníku. V rejstříku trestů má minimálně 10 záznamů.

Dalších osm mužů oznámí policisté pro přestupek proti veřejnému pořádku přestupkovému odboru příslušného obecního úřadu. Kromě pokuty je zřejmě čeká zákaz vstupu na fotbalová utkání, v těchto případech maximálně na jeden rok.

Všichni obvinění se dopustili jednání, jež hrubým způsobem narušilo průběh fotbalového utkání, které muselo být na dvacet minut přerušeno. Vytrhali sedačky, které poté házeli na hřiště, některé z nich propálili, a cloumali kovovým oplocením, čímž ho poškodili.

Kriminalisté vyhodnocením kamerových záznamů pořízených v průběhu utkání a operativním šetřením ve spolupráci s kriminalisty z celé republiky odhalili viníky vandalského chování na stadionu. Všichni obvinění odmítli vypovídat kromě čtyřicetiletého muže z Uherskohradišťska. Ten přiznal, že se pod vlivem alkoholu zapojil do řádění ostravských fanoušků.

Jeden z obviněných mužů je zlínským fanouškem. Jedná se o dvaadvacetiletého mladíka ze Zlína, který při zápase používal zakázanou pyrotechniku.

Pět ze sedmi obviněných prověřujeme pro přečin výtržnictví s až dvouletou trestní sazbou, dva z nich s tříletou trestní sazbou, protože jejich jednání bylo opakované.

 

 

7. října 2015, nprap. Monika Kozumplíková
 

vytisknout  e-mailem