Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Vyšetřování případu KOV bylo ukončeno

Kriminalisté českobudějovické expozitury Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) ukončili vyšetřování případu s krycím názvem KOV. 

Spisový materiál byl předán Okresnímu státnímu zastupitelství v Prachaticích s návrhem na podání obžaloby vůči šesti obviněným osobám a zároveň byl podán návrh na zastavení trestního stíhání u jedné obviněné osoby.

V průběhu vyšetřování této kauzy byla v uplynulém roce obviněna další osoba pro přečin nedovolené ozbrojování podle ustanovení § 279 odst.1 trestního zákoníku.

Popis případu včetně fotografii zajištěných zbraní naleznete: https://www.policie.cz/clanek/nelegalni-prodej-hromadne-ucinnych-zbrani-6-obvinenych.aspx

Na základě výsledků vyšetřování bylo v říjnu 2018 u pěti obviněných osob rozšířeno trestní stíhání podle § 160 odst.1, odst. 5 trestního řádu z dalších skutků. Trestní stíhání bylo rozšířeno především proto, že došlo k hromadění dalších zbraní, kategorie: A, B, C, ve smyslu zákona o zbraních, obviněnými. Ti také současně měli nelegálně hromadit a přechovávat ve větším rozsahu střelivo, a to i ve vztahu k hromadně účinným zbraním - samopaly. Trestněprávní kvalifikace se změnila, resp. bylo rozšířeno trestní stíhání pro vyšší kvalifikovanou skutkovou podstatu, avšak pouze u jednoho z obviněných

Pět osob čelí obvinění z nejvýše kvalifikované skutkové podstaty trestného činu nedovolené ozbrojování, dvě osoby jsou obviněny ze spáchání přečinu nedovoleného ozbrojování.

pplk.Mgr. Iva Knolová - NCOZ SKPV
1. 2. 2019

vytisknout  e-mailem