Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Výrobky ze sklárny rozkrádali současný i bývalý zaměstnanec

ČESKOLIPSKO - Kriminalisté dopadli trojici mužů, která má na svědomí krádeže sklenic ze skladu sklárny. Trestu neujde ani jejich odběratel. 

V neděli 16. listopadu padla pomyslná klec na trojici zlodějů, kteří ve spolupráci rozkrádali zboží ze skladu a. s. Crystalex v Novém  Boru. Jedná se o 39letého bývalého zaměstnance Crystalexu, 41letého současného  zaměstnance téže firmy a jejich 43letého známého. Všichni tři mají trvalé bydliště v Novém Boru, stejně tak jako 55letý obchodník, který od nich kradené sklo odkupoval.

Celá kauza měla svůj počátek už v roce 2002, kdy si nejmladší z mužů po skončení pracovního poměru  v Crystalexu  úmyslně  a vědomě ponechal svazek klíčů od skladu. S nimi se až po uplynutí dlouhých 11 let vypravil pod rouškou noci v prosinci 2013 na svůj průzkum zdejších skladových prostor. Už tehdy věděl, co tu hledá, jen potřeboval vědět, co se na místě změnilo. Poté, co vyzkoušel do zámků všechny klíče, s jedním se mu podařilo dveře do skladu odemknout. Ten prohledal a z kanceláře si odnesl nové klíče k dalším skladovým prostorům.

Jakmile získal informace z místa, začal sklad postupně rozkrádat. Také k tomu účelu zkontaktoval svého 43letého známého, který  mu pomáhal odvézt kradené zboží. Společně pak našli i dalšího potřebného člověka,  obchodníka se sklem,  ochotného kradené zboží odkoupit. Tím byl 55letý místní živnostník. Vzhledem k tomu, že jim "obchod" kvetl, přibrali do party ještě dalšího muže, 41letého současného zaměstnance Crystalexu. Ten zpočátku  informoval mobilním telefonem 39letého zloděje, kde se právě po podniku pohybují pracovníci bezpečnostní agentury, aby se jim mohl vyhnout. Později ale bylo třeba odnášet ze skladu více zboží,  a tak se přímo na krádežích podílel i on. Jejich artiklem byly sklenice strojové výroby s obchodním názvem Claudie, které jdou velmi dobře na odbyt. Policisté zatím vyčíslili škodu jen za dva měsíce jejich aktivit  částkou 150 000 korun. Konečná suma bude upřesněna až po dokončení inventury zboží  a bude významně vyšší.

Kriminalisté zloděje  šokovali, když je v neděli kolem půl druhé nad ránem zadrželi na silniční komunikaci  v Novém Boru  v autě naplněném po střechu kradeným zbožím. Tuto noc jim  zabavili sklenice za desítky tisíc korun. Když policisté navštívili doma jejich 55letého komplice, byl ze všeho tak překvapen, že se na místě ke své trestné činnosti doznal a s policisty spolupracoval. Ten se bude v této souvislosti zodpovídat z přečinu podílnictví. Trojice mužů ve věku od 39 do 43 let si  ještě v neděli převzala usnesení o zahájení trestního stíhání pro přečin krádeže ve formě spolupachatelství s trestní sazbou až pět let odnětí svobody.

21. 11. 2014
por. Bc. Ivana Baláková
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí

Odkazy do noveho okna

Claudie 1

Claudie 1 

Detailní náhled

Claudie 2

Claudie 2 

Detailní náhled

Claudie 3

Claudie 3 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem