Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Vyřádili se na vodojemu

VSETÍNSKO: Vyšetřujeme poškození budov vodojemu v Jablůnce. 

Policisté z Jablůnky vyšetřují případ vandalismu, kdy na konci týdne někdo poškodil vodojem a budovu přečerpávací stanice v katastru obce Jablůnka.
 
Vodojem a přečerpávací stanice v katastru obce Jablůnka neunikly pozornosti vandalů v noci z pátku na sobotu. Na budově vodojemu neznámý pachatel poškodil fasádu jak barvou, tak prokopnutím na několika místech. K úhoně došlo i oplechování střechy, které bylo na několika místech strženo, tak jako hromosvod a okapové svody. Bez poškození nezůstal ani elektrorozvaděč, na kterém byla vytržena dvířka.
Nejinak tomu bylo i u poblíž stojící přečerpávací stanice. Na několika místech pachatel poškodil fasádu, protlačil i dvě větrací mřížky a odcizil několikametrový okapový svod. Zmizel i plastový poklop kryjící hlavní uzávěry  vodojemu.
Do objektů pachatel nevnikl a zařízení zůstalo bez poškození. Tento případ je o to smutnější, že obě budovy byly v nedávné době rekonstruovány. Provozovateli vznikla škoda padesát tisíc korun.
 
Policisté tento případ vyšetřují jako trestný čin poškození cizí věci. Při dopadení hrozí pachateli až jednoroční vězení.
 
 
13. října 2015, nprap. Bc. Vladislav Malcharczik
 

vytisknout  e-mailem