Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Výlet se pokazil

DĚČÍN - Zloději řádí všude; Okradl invalidu; Sedl za volant a neměl; Alimenty neplatil 

HŘENSKO – Turisté z ciziny si včera odpoledne vyrazili na Pravčickou bránu. Když se nabažili výhledem po okolní krajině, vrátili se ke svému motorovému kočáru. Ovšem ten si mezitím vyhlédl neznámý výtečník. Násilím do něj vnikl a odnesl  si peníze s osobními věcmi výletníků.  Snad se třiašedesáti tisícová škoda dočká svého plátce, kterému v případě dopadení hrozí pro trestný čin krádeže až dvouleté odnětí svobody.
 
Zmizely mu čtyři tisíce
 
DĚČÍN – Když si jednašedesátiletý muž z Děčína ve středu odpoledne vyzvedl na poště důchod, netušil, že o část z něj v zápětí přijde. Pohledem do peněženky posléze se ženou zjistili, že mu v ní chybí čtyři tisíce korun. Jakým způsobem mu koruny z portmonky zmizely, teď šetří děčínští muži zákona. V případě zjištění, že peníze ukradl šikovný kapsář, hrozí lapkovi za trestný čin krádeže až jednoletý pobyt za mřížemi.
 
Sedl za volant a neměl
 
DĚČÍN – Jeho smělost narazila. Třicetiletý muž z Děčína se ve čtvrtek o půl noci posadil za volant svého motorového oře, ačkoliv to má stále ještě zakázáno. Smělému jezdci hrozí za překročení zákona nejen obvinění z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, ale i trest odnětím svobody až na tři léta.
 
Alimenty neplatil
 
DĚČÍN – Finanční tíseň donutila trojnásobného otce k sabotáži vyplácení alimentů k rukám matky jeho dětí. Soudce nařídil dvaatřicetiletému muži odevzdávat měsíčně devatenáct set korun na péči dětí, leč on neplatil. Dnes čelí obvinění pro trestný čin zanedbání  povinné výživy, za což mu v horším případě hrozí až pětiletý pobyt ve věznici.
 
6.8.2010
nprap. Petra Trypesová
e-mail : pisdc@mvcr.cz
tel.: 974 432 207, 724 156 293

vytisknout  e-mailem