Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Vykradli auto, někdo pak vybral i peníze z bankomatu

PŘÍBRAM - Poznáváte ženu na fotografii? Dejte vědět policistům. Vybírala peníze z karty, kterou někdo odcizil při vloupání do auta. 

Policisté z Příbramska řeší případ vloupání do osobního vozu, ke kterému došlo počátkem září roku 2022.

Poškozený svůj vůz zaparkoval v pátek odpoledne poblíž lesa u obce Placy na Příbramsku a následně šel s rodinou na houby. Když se po zhruba dvou a půl hodinách k autu vrátil, měl rozbité okno u spolujezdce a v autě chyběl batoh s doklady, osobními věcmi, penězi a kartami.

Muž se hned prostřednictvím linky 158 obrátil na policisty a celou záležitost oznámil. Škoda, způsobená poškozením auta a odcizením věcí přesahovala šestnáct.

Následující měsíc nastal v dané věci „posun“. Kromě osobních dokladů byla v batohu, který si neznámý pachatel z auta odnesl, také bankovní karta. A z ní někdo uskutečnil výběr finanční hotovosti. Bezpečnostní kamery zaznamenaly ženu, která z karty vybrala částku pět tisíc korun. Výběr byl uskutečněn z bankomatu v Mníšku pod Brdy.

Pokud tedy ženu vybírající z bankomatu někdo poznává, ať kontaktuje policisty na lince 158. Policisté by s ní rádi hovořili a slyšeli od ní, jak se dostala ke kartě cizí osoby.

Na případu policisté zatím stále pracují a prověřují ho pro trestné činy krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměňování platebního prostředku, za které lze před soudem udělit až dvouletý trest odnětí svobody.

mjr. Mgr. Vlasta Suchánková
oddělení tisku a prevence
KŘP Středočeského kraje
27. ledna 2023


 

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem