Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Vykradl věci z auta, nepatřilo mu ale ani jízdní kolo

NYMBURK - Policisté hledají muže, který vykradl zaparkované auto a následně odcizil i jízdní kolo. 

Nymburští policisté pátrají po neznámém muži, který z 18. na 19. prosince loňského roku rozbil okno u Peugeota Boxer a odcizil z něj věci za čtyři tisíce korun. Bílá dodávka byla zaparkovaná v Poděbradech, v ulici Hakenova a pachatel, který je zatím neznámý, z ní odcizil batoh, který byl na sedadle spolujezdce. V něm měl poškozený peněženku s malou hotovostí, tři platební karty, ale také osobní doklady, doklady od vozu a další věci. Některé z bankovních karet využil při  placení v prodejně v Poděbradech, či na nádraží Českých drah.

Muže podezřelého z krádeží věcí z auta zachytila bezpečnostní kamera v podchodu a na nádraží, kde se pohyboval na jízdním kole. Ale ani jízdní kolo tomuto muži nepatřilo.

Téhož dne, tedy 19. prosince 2021, se totiž na policisty obrátila žena z Poděbrad s oznámením o krádeži pánského jízdního kola, které měla v uzamčeném sklepě.  Kolo zn. Ghost v zeleno-bílo-černé svítivé barvě ve sklepě ale chybělo. Jeho hodnota byla 8 tisíc korun.

Muž, který je zachycen na kamerách, je tak zřejmě podezřelý nejen z krádeže věcí z dodávky, ale také z odcizení jízdního kola. Policisté v obou případech provádějí šetření pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, v druhém případě pak kromě krádeže i z porušování domovní svobody.

V souvislosti s objasněním případu hledají muže, kterého zachytila bezpečnostní kamera na odcizeném jízdním kole. V případě, že jej někdo pozná, ať volá linku 158. Muž zřejmě „vlastní“ i další věci, které mu nepatří a které pocházejí z vykradené dodávky.


mjr. Mgr. Vlasta Suchánková
oddělení tisku a prevence
KŘP Středočeského kraje
17. února 2022

vytisknout  e-mailem