Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Vykradl prarodiče a pak zapálil stodolu

VSETÍINSKO: Míisto cigarety zapálil seno.  

Mladistvý hoch z vesnice poblíž Jablůnky se během uplynulého prodlouženého víkendu skutečně činil. Nejprve vykradl dům svých prarodičů. Večer šel pak spát v podnapilém stavu do stodoly u jednoho rodinného domku v Jarcové. Tam si zapálil cigaretu, od které začalo hořet uskladněné seno.
 
Mladík ještě není ani dospělý a už má na svědomí několik deliktů. Uplynulý pátek dopoledne odcizil z domu svých prarodičů, se kterými společně bydlí v malé vesnici poblíž Jablůnky, věci za necelých 70 000 korun. Krást se odhodlal v průběhu pátečního dopoledne, když nebyli prarodiče doma. Z domku odnesl ven hodnotné věci jako křovinořez, sekery, pily, brusky, počítač a další cenné věci za několik desítek tisíc korun. Nějaké nářadí nanosil do auta zaparkovaného v přilehlé garáži, které je však nepojízdné, další věci zůstaly pohozené venku poblíž domku nebo ukryté v blízkém lese. Kradené věci měl v úmyslu prodat, jelikož potřeboval peníze. Plán mu však nevyšel, protože ho při krádeži vyrušil jeho děda. Když hoch viděl, že děda přijíždí domů, schoval se a pak z místa utekl. Během dne a večer požíval ještě s dalšími kamarády alkohol a jelikož neměl kde spát, rozhodl se, že přespí ve stodole u jednoho rodinného domku v Jarcové, kde už několik nocí v minulosti strávil. Nad ránem se probudil a nenapadlo ho nic lepšího, než si zapálit na seně cigaretu. Uskladněné seno samozřejmě při neopatrné manipulaci se zapalovačem začalo hořet. Požár v brzku zachvátil celou stodolu, ve které nakonec shořela zemědělská technika za několik stovek tisíc korun. Mladík ze stodoly zavčas utekl, takže nebyl ohněm jinak zasažen. Ze stodoly si však nestihl vzít svůj batoh, který hasiči při uhašení požáru nalezli. Valašskomeziříčtí policisté chlapce zadrželi v sobotu odpoledne poblíž čerpací stanice na ul. Rožnovská ve Valašském Meziříč, když stopoval auta.
 
Oheň napáchal škodu předběžně za půl milionu korun. Mladík byl obviněn z přečinů krádež, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. Co se týká požáru, čekáme na zprávu od hasičského záchranného sboru, od které se bude odvíjet další postup.
 
 
31. října 2011, por. Mgr. Lenka Javorková 

vytisknout  e-mailem