Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Vykrádali chaty a vařil pervitin

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Policisté dopadli zloděje z chat, z nichž jeden vyráběl pervitin.  

 

V posledních týdnech došlo k několika vloupáním do rekreačních chat v oblasti Brodské Vinohrady v katastru Uherského Brodu. Policisté proto začali této oblasti věnovat ještě větší pozornost, což po několika dnech přineslo kýžené ovoce. O půl čtvrté v noci na úterý 27. listopadu přistihla hlídka uherskobrodských policistů mezi chatami dva podezřelé muže. U sebe neměli nic, ale nedaleko v křoví policisté objevili různé věci, ke kterým se muži nejdříve nehlásili, ale bylo evidentní, že s nimi souvisí. Policisté oba muže zajistili a začali zjišťovat, odkud věci v křoví pocházejí. Po chvíli přišli na to, že nedaleko je chata, která má vykopnuté dveře. Podezřelí muži se následně k nočnímu vloupání do chaty přiznali. Když jim policisté předložili důkazy k vloupání do dalších dvou chat, nezbylo jim, než přiznat i tyto skutky.

Jednu chatu vykradl sedmatřicetiletý muž sám, do dvou dalších se vloupal společně s šestadvacetiletým kumpánem. Po násilném vniknutí do chaty – vykopnutí či vypáčení dveří – brali v chatách vše, co mělo nějakou hodnotu: vrtačku, brusku, motorovou pilu, ale také třeba drátěnku na nádobí, žárovky, povlečení na peřiny, plynovou bombu, role tapet, utěrky, prádelní šňůru a další chatařské drobnosti. Při vloupáních způsobili celkovou škodu okolo jedenácti tisíc korun. Mladšímu z pachatelů policisté prokázali také krádež dětského kočárku, který vzal v chodbě jednoho z uherskobrodských panelových domů.

Šestadvacetiletý zloděj se ovšem nepohyboval za hranou zákon jen v těchto majetkových záležitostech. Policisté zjistili, že od letošního března do současnosti vyráběl zhruba jednou týdně drogu pervitin. Drogu připravoval u svého kumpána na chatě. Když ho policisté zadržovali, našli u něj jak kompletní zařízení pro výrobu pervitinu, tak také 2,38 g látky, která z okamžitého testu vykázala stopy zakázaného metamfetaminu.

Oba muži zůstali v policejní cele až do sdělení obvinění ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody. Sedmatřicetiletému muži z Uherského Brodu ze zákona hrozí až tři roky vězení, neboť byl v posledních třech letech za stejný skutek potrestán. Šestadvacetiletý muž z Ostrožské Nové Vsi byl navíc obviněn ze spáchání trestných činů nedovolená výroba a přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, za což mu ze zákona hrozí až deset let vězení, neboť byl v posledních třech letech za stejný čin odsouzen. Obviněný výrobce drogy jel z policejní cely přímo do vazební věznice. Druhý ze zlodějů je stíhán na svobodě.


 

30. listopad 2012, por. Mgr. Aleš Mergental

vytisknout  e-mailem