Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Výjimečné úspěchy našeho policisty

Elitní policejní střelec Miroslav ZAPLETAL sklízí dlouhodobě úspěchy ve světě. VIDEO ze závodů v článku! 


II. místo v Mezinárodním závodu IPSC "Open Delta Cup V."  Srbsko    
(13 - 15.5.2011 - Bělěhrad)

 
Velmi těžký závod na velmi krásné střelnici v prostorách speciální antiteroristické jednotky z Bělehradu: Závod sice nebyl plně obsazen, přesto se ho zúčastnili ti nejlepší střelci z Evropy. Organizátoři si pro závodníky připravily celkem 24 střeleckých situací, které se opět vyznačovaly především svojí náročností na pohyb, přesnou střelbu a mnoho pohyblivých terčů, ale i hodně penalizačních terčů. Střílelo se po tři dny a počasí bylo až tropicky slunečné. Po dva dny jsem si postupně udržoval vedoucí pozici, poslední třetí den jsem udělal několik chyb na těžké hodně bodované situaci a ztratil jsem tak důležité body a v závodě jsem skončil druhý za týmovým kolegou ze Slovenska. 
(VIDEO ze závodu)


I. místo v Mezinárodním závodu IPSC "Infinity Euro Open 2011" Německo    
(9.6. - 12.6.2011 - Philippsburg)

 
Jedná se o jeden z nejprestižnějších závodů v roce, na který se sjíždí střelci z celého světa. Nechyběli tady největší hvězdy z Kanady, USA a samozřejmě nechyběli nejlepší střelci z téměř celé Evropy. Závod je jedinečný především technicky velmi náročnými střeleckými situacemi, kterých bylo 18. Často se jedná o různé otočné kývající se terče, někdy i ovládané elektrickým zařízením apod...V obrovské konkurenci celosvětově známých střelců jsem  titul z minulého roku obhájil a odvezl si opět zlato. Na druhém místě skončil nejlepší střelec z Kanady.
(VÝSLEDKY ze závodu
 

I. místo mistrovství ČR v praktické střelbě IPSC "CNC 2011" 
(18 - 19.6.2011 Opařany)

 
Asociace praktické střelby České republiky  a organizátoři letošního mistrovství připravili skvělý a zároveň velmi náročný závod, kterého se účastnili opět nejlepší střelci z Evropy, nechyběl ani reprezentant z USA Frank Garcia. Soutěžil jsem opět v divizi Production, tedy s neupravenou sériově vyráběnou zbraní CZ 75 SP - 01 Shadow ráže 9mm Luger. Z nelehké pozice, jako obhájce titulu mistra republiky z minulého roku, se mi podařilo v závodu opět zvítězit. Získal jsem již druhý titul Mistra republiky v praktické střelbě IPSC a v těžkém závodě jsem tak porazil nejlepší střelce z Evropy a USA.  (VIDEO ze závodu)
 

I. místo v Mezinárodním závodu IPSC "Mistrovství Slovenska v praktické střelbě 2011" Slovensko     
(2.7.2011 - Zvolen)

 
V tomto závodě se bojovalo o titul mistra Slovenska, závodu se zúčastnili nejlepší současní střelci z Evropy, rovněž nechyběl týmový kolega ze Srbska Momčilovič. Organizátoři připravili na střelnici ve Zvoleni celkem 11 střeleckých situací. Vítězství v tomto závodě bylo pro mě velmi cennou zkušenností, neboť závod byl velmi těžký a v těžké konkurenci nebylo lehké zvítězit. Získal jsem titul mezinárodního mistra Slovenské republiky v praktické střelbě. (VIDEO ze závodu)
 

I. místo v Mezinárodním závodu IPSC "Russian Handgun championship 2011" Rusko   
(6 - 12.7.2011 - Mytišči, oblast Moskvy)


Olympijská střelnice Dynama Mytišči (Moskevská oblast) se na sklonku minulého týdne stala svědkem dalších úspěchů střelců ze střeleckého programu CZUB. Velmi těžké střelecké situace prověřili připravennost všech střelců před mistrovstvím světa. Střelecká asociace ruské federace připravila pro střelce celkem 17 velmi obtížných střeleckých situací. Byly velmi rozmanité především střelbou na velmi krátké či dlouhé vzdálenosti, třeba až 50m, případně střelba z lodě, ze žebříku, ale i z klasické houpačky. Nechyběla ani střelba na terče správně označenými barvami, barva byla určena po vhození kostky. Divize production byla obsazena těmi nejlepšími střelci, přesto v této konkurenci jsem obstál na výbornou. Zvítězil jsem před týmovým kolegou Momčilovičem, třetí místo obsadil reprezentant z USA Frank Garcia. Odvezl jsem si titul mezinárodního mistra ruské federace v praktické střelbě. (VIDEO ze závodu)

 
Informuje: nprap. Bc. Miroslav Zapletal, instruktor střelecké přípravy zásahové jednotky KŘP Khk
více zde: Úspěchy našich policistů

por. Mgr. Lenka Burýšková
tisková mluvčí KŘP Khk
zveřejněno: 21. 7. 2011

 

Odkazy do noveho okna

na závodech

na závodech 

Detailní náhled

radost a šampaňské

radost a šampaňské 

Detailní náhled

Rusko team

Rusko team 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem