Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Výjezd nenašel, autem prorazil plot

PROSTĚJOV - Dezorientaci způsobila notná dávka alkoholu, řidič nadýchal přes tři promile. 

Větší dávka alkoholu stála zřejmě za včerejší (23. 1. 2023) dezorientací šedesátníka, který při vjíždění do areálu společnosti na ulici Letecká v Prostějově, narazil do oplocení. K stojícímu vozidlu Toyota RAV, které řídil, přišel zaměstnanec firmy a chtěl vzniklou situaci řešit. Na to podezřelý zareagoval tak, že chtěl vycouvat. Zaměstnanec se ale postavil za vozidlo a tím mu jeho plán překazil.

Ovlivněný muž se ale nehodlal vzdát a rozjel se dopředu proti oplocení, které až na pátý pokus prorazil a vyjel směrem k STK. Na dané ulici ještě během otáčení vozidla narazil do zaparkované škodovky a ujížděl směrem k ulici Dolní. Hlídka, která již byla o jeho počinu informována, ještě na ulici Letecká řidiče vozidla Toyota předepsaným způsobem zastavila a ztotožnila.

Všechny doklady byly v pořádku, což se ale nedalo říci o šoférovi. Dechová zkouška potvrdila vysokou hladinu alkoholu a to 3,44 promile a opakovaná zkouška 3,11 promile. Škoda, kterou svým nezodpovědným jednáním způsobil, byla předběžně stanovena na 170 000 Kč.

Starší řidič je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a od soudu může odejít s trestem odnětí svobody až na tři roky, zákazem činnosti nebo peněžitým trestem.

por. Mgr. Miluše Zajícová
24. ledna 2023

Odkazy do noveho okna

DN Prostějov (1)

DN Prostějov (1) 

Detailní náhled

DN Prostějov (2)

DN Prostějov (2) 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem