Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Vyjádření Policie ČR ve vztahu k očkování příslušníků PČR

Ve snaze předejít spekulacím na téma očkování policistů a zaměstnanců Policie ČR sdělujeme, že: 

V rámci policie bylo k dnešnímu dni proočkováno přibližně 3 500 policistů a občanských zaměstnanců z celkového počtu 40 385. Z toho 2 030 policistů bylo očkováno v Brně během zátěžového testování velkokapacitního vakcinačního centra. Další vakcíny, vyčleněné krajskými koordinátory očkování pro složky IZS v jednotlivých krajích, byly nabídnuty policistům zajišťujícím kritickou infrastrukturu, ochráncům ústavních činitelů včetně ochránců prezidenta republiky a členům krajských krizových štábů, kterými jsou vždy ředitelé krajských ředitelství policie. Ti v době nouzového stavu země, v rámci krajských krizových štábů, řídí a zajišťují akceschopnost policejních složek v daném teritoriu. Nabídku očkování využili jen někteří z nich, pokud jde o krajské ředitele, očkování podstoupili 3 ze 14. Tento postup byl ze strany jednotlivých krajů uplatňován do doby, než byla schválena vládní strategie očkování a nefungoval jednotný postup a zvláště pak mechanismus pro využití neodebraných vakcín určených pro vysoce rizikové skupiny. 
Zcela, bez jakýchkoliv diskusí, respektujeme pořadí určené vládní strategií očkování. Nicméně do okamžiku jejího vzniku se policie řídila pokyny krajských koordinátorů, neboť jiný systém neexistoval. 
Závěrem, nikdo z policistů aktivně možnost očkování sám nevyhledával, nabídka vždy přišla ze strany krajských koordinátorů očkování. Navíc v avizované vládní očkovací strategii byli po celou dobu příprav policisté zařazeni v prioritní skupině 1A a těsně před uvedením v platnost byli přesunuti do skupiny 1B, což šlo jen těžko předpokládat.

plk. Kateřina Rendlová
Vedoucí odboru komunikace a vnějších vtahů PP
3. února 2021

vytisknout  e-mailem