Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Vyjádření Policie ČR k aktuální situaci

Opatření související s nouzovým stavem. 

Dnes 12. března 2020 ve 14:00 hod. byl v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlášen nouzový stav ve smyslu zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení.

Tento stav přináší krizová opatření, na kterých se budeme podílet společně se všemi složkami státu. Všichni policisté budou i nadále plnit úkoly na úseku vnitřní bezpečnosti a veřejného pořádku v souladu s platnou legislativou. Nad rámec běžného výkonu služby se budeme věnovat dalším činnostem, mezi které patří například:

  • Znovuzavedení kontrol na uzavřené části státních hranic
  • Spolupráce při kontrolách karanténních opatření
  • Dohled nad dodržováním dalších omezení vyplývajících z nouzového stavu

V rámci aktivace zákona o krizovém řízení dojde k omezování různých aktivit, které mohou výrazně zasahovat většinu občanů a jejich běžný způsob života.

Ujišťujeme veřejnost, že jsme připraveni plnit všechny úkoly, které během nouzového stavu vzniknou a budeme tak eliminovat dopady šíření epidemie COVID – 19 a chránit tak zdraví všech obyvatel na území České republiky.

Zároveň žádáme veřejnost o zodpovědné chování a ohleduplný přístup, který výrazně přispěje ke zvládnutí bezprecedentní situace, jež bude trvat v následujících týdnech.

Uvědomujeme si, že pro zvládnutí této krizové situace je důležitá efektivní komunikace o vývoji a přijatých opatřeních. Policie České republiky slouží veřejnosti, a proto jsme připraveni v maximální možné míře sdílet všechny relevantní informace.

Informační servis Ministerstva vnitra ČR naleznete pod tímto odkazem: https://www.mvcr.cz/clanek/coronavirus-informace-mv.aspx

plk. Ondřej Moravčík
12.3.2020

vytisknout  e-mailem