Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Vyjádření policejního prezidenta k aktuálnímu dění

Policie České republiky každodenně vyhodnocuje bezpečnostní situaci u nás i v zahraničí a sleduje také případná rizika. V takových situacích zcela běžně dochází k výměně informací se zahraničními partnery cestou mezinárodní policejní spolupráce. V současné chvíli nemáme žádné informace, které by směřovaly k přímému ohrožení našeho státu. V souvislosti s aktuálním děním ve Štrasburku považujeme současně nastavená bezpečnostní opatření za adekvátní. V případě, že se situace změní, jsme připraveni okamžitě reagovat. 

V České republice stále platí první stupeň ohrožení terorismem, který byl vyhlášen v souvislosti s teroristickými útoky v Bruselu v březnu 2016, na základě jehož jsou během celého roku nastavena zvýšená bezpečnostní opatření.

Policie České republiky od 1. prosince v souvislosti s adventem navýšila bezpečnostní opatření, která jsou vždy v jednotlivých teritoriích přizpůsobena a plánována podle konkrétní situace a ohlášených akcí. Policisté ve zvýšené míře dohlížejí na místa s větší koncentrací lidí, jako jsou vánoční trhy, koncerty, rozsvícení vánočních stromů, ale i na obchodní centra.

plk. Mgr. Jan Švejdar
policejní prezident
12. 12. 2018

vytisknout  e-mailem