Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Vyhrožoval, že najede autem do lidí

Policisté zadrželi muže, který vyhrožoval, že autem najede do lidí a spáchá sebevraždu. 

Včera odpoledne jsme na základě volání na linku 158 začali řešit situaci ohledně hrozby, že chce někdo v centru Prahy najet dodávkou do davu lidí, střílet po nich a spáchat sebevraždu.

Operační důstojník proto začal situaci koordinovat a do pátrání po útočníkovi zapojil jak prvosledové hlídky, kriminalisty, tak i operátory městských kamerových systémů. Operátor linky 158 zjistil, že vozidlo řídí devětadvacetiletý muž, který má problémy kvůli užívání drog a v minulosti se léčil na psychiatrii. Během hovoru s podezřelým bylo evidentní, že se jeho psychický stav zhoršuje a hrozí, že čin skutečně spáchá.

Celá situace byla navíc komplikovaná v tom, že výhružný hovor nebyl veden přes linku 158, ale dalšího účastníka. Proto k tomuto účastníkovi musela zajet policejní hlídka, hovor byl puštěn na hlasitý odposlech a informace z hovoru hlídka přenášela do éteru dalším policistům, kteří vozidlo hledali.

Několik desítek minut po začátku celé akce kriminalisté prvního policejního obvodu vozidlo vypátrali a zablokovali u tramvajové zastávky na ulici Komunardů v Praze 7. Muže zadrželi za použití donucovacích prostředků a následně předali zdravotníkům kvůli jeho zdravotnímu stavu. Muž pak skončil za doprovodu policistů v psychiatrické nemocnici. Ještě před tím se podrobil testu na drogy, který byl pozitivní na amfetamin, tedy pervitin.

Celý případ je prověřovaný pro podezření z trestného činu vydírání, za což pachateli hrozí až osmiletý trest odnětí svobody.

kpt. Jan Daněk – 10. 3. 2021

vytisknout  e-mailem