Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Vyhrožoval rodičům a napadl policistu

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Policisté vykázali z domu syna, který dlouhodobě vyhrožuje svým rodičům. 

Pondělní dopoledne 7. listopadu bylo opět divoké a plné výhrůžek v jednom z rodinných domů ve Starém Městě. Čtyřiatřicetiletý muž byl opět opilý a opět agresivní vůči svým starším rodičům. Matku, která se vracela z pochůzky domů, nechtěl pustit dovnitř. Po nějaké době ji syn vpustil domů, ale hned za dveřmi začal jak matce, tak otci vyhrožovat. Vykřikoval, že je oba zlikviduje, že se dalšího rána nedožijí a přitom zničí celý dům. Vyhrůžky nabíraly na intenzitě a oba rodiče se začali vážně strachovat o svůj život. Ve chvilce, kdy se dostali k telefonu, zavolali o pomoc na linku 158. K jejich domu vyjeli okamžitě uherskohradišťští policisté.

Když hlídka přijela na místo, agresivní muž byl ještě v ráži. Poté, co jej policisté vyzvali, ať je dobrovolně následuje do policejního auta, se muž rozběhl a pokusil se utéct. To se mu ale nepodařilo, navíc při svém opileckém pokusu upadl na zem. Když se k němu přiblížil jeden ze zasahujících policistů, muž jej opakovaně kopl do kolena a dalším způsobem začal klást odpor. Policisté za použití hmatů a chvatů muže zpacifikovali a přiložili mu pouta. Zadrženého muže eskortovali na policejní oddělení. Napadený policista jel do nemocnice na ošetření.

Nebylo to již poprvé, co policisté v domě zasahovali v situaci, kdy agresivní syn napadal své rodiče. Ti se při výslechu policistům svěřili, že k napadání a vyhrožování ze strany jejich syna dochází už od roku 2008. Policisté agresivního muže nejdřív na deset dní vykázali z domu a rodičům řekli, že pomoc a radu najdou například v Intervenčním centru ve Zlíně. Čtyřiatřicetiletého muže policisté umístili do cely a začali s ním řešit včerejší událost: agresi vůči rodičům jako podezření ze spáchání trestného činu nebezpečné vyhrožování a agresi vůči policistovi jako podezření ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě, za což mu ze zákona hrozí až čtyři roky vězení.


 

8. listopad 2011, por. Mgr. Aleš Mergental

vytisknout  e-mailem