Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Vyhrožoval nožem a skončil ve vazbě

Policejní vyjednavači zachránili lidský život a další zprávy z Přerovska  

Obviněný skončil ve vazbě
 
Dne 11.9.2009 v době okolo 17.15 hod. na autobusové zastávce v obci na Hranicku vyhrožoval 39letý muž loveckým nožem 17leté dívce. V době, kdy autobus vyjížděl ze zastávky, na ni z autobusu mával loveckým nožem s délkou čepele asi 20 cm a přitom se na ni upřeně výhružně díval. Dívka stála v té době na autobusové zastávce. Jelikož se jedná o opakovaný již čtvrtý případ, kdy poškozené muž vyhrožoval zabitím, byl policisty o den později zadržen v ranních hodinách v místě bydliště za použití donucovacích prostředků. Odmítl totiž uposlechnout výzvy zasahujících policistů a při zadržení kladl aktivní odpor. Při služebním zákroku byla použita také zásahová výbuška ve dvoře domu, neboť pes se snažil pokousat jednoho ze zasahujících policistů. Ke zranění žádné z osob nedošlo. Následně byl agresor umístěn do policejní cely a bylo mu sděleno obvinění z trestného činu násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci. Policisty byl dán podnět na jeho vzetí do vazby a ten byl akceptován. Dne 13.9.2009 byl obviněný eskortován do vazební věznice v Olomouci. Hrozí mu odnětí svobody až na jeden rok nebo peněžitý trest.  
 
Chtěl své osobní problémy vyřešit skokem z mostu
 
V pondělí 14.9.2009 kolem třetí hodiny ráno se 23letý mladík v Přerově na ul. Sportovní pokusil o sebevraždu skokem z mostní konstrukce. Na místě byla hlídka Policie ČR a městské policie a bylo zjištěno, že mladý muž sedí na okraji mostní konstrukce a jeho nohy směřují nad příjezdovou silnici. Nacházel se ve výšce asi čtyř metrů. Nikoho k sobě nechtěl pustit. Na místo se dostavil policista, který navázal s mladíkem slovní kontakt a zjistil, že chce ukončit život z osobních důvodů. Na místo se dostavili také dva policejní vyjednavači, kteří se připojili k vyjednávání. Po delší komunikaci se jim podařilo mladíkovi jeho úmysly rozmluvit a ten opustil své místo, podlezl zábradlí a následoval hlídku. Po lékařském vyšetření byl dodán do léčebny. Vzhledem k tomu, že uvedeným místem projíždějí vlaky, tyto jezdily sníženou rychlostí a k jejich zpoždění nedošlo. 
 
Vykradená vozidla a škody za tisíce  
 
Neznámý pachatel včera kolem poledne na parkovišti před restaurací v Oseku n/B. vnikl po překonání zámku pravých předních dveří do osobního vozidla Fiat. Z něj odcizil notebook, komponenty, mobil a batoh, vše v celkové hodnotě téměř 50 000 Kč. Další vykradené vozidlo bylo odstaveno u motorestu v obci Bělotín. Zde rovněž včera o hodinu a půl později pachatel rozbil skleněnou výplň zadních pátých dveří na vozidle Nissan. Ze zavazadlového prostoru odcizil dva uložené notebooky, fotoaparát a připojení k internetu v celkové hodnotě 58 500 Kč. Majiteli vznikla na nissanu škoda na poškození vozu ve výši 35 000 Kč.
 
Prohrál a ve vzteku rozbil výherní automat
 
Podezřelý 18letý mladík na konci měsíce srpna v Přerově v místním baru a herně prohrál částku 3000 Kč na výherních hracích automatech. Následně úderem ruky poškodil spodní obrazovku videoterminálu. Obrazovka popraskala, vznikl na ní tzv. pavouk po celé ploše a zčernala. Poškozené společnosti se sídlem v Uherském Hradišti způsobil škodu na poškození ve výši 13 098 Kč. Ve zkráceném přípravném řízení mu bylo sděleno podezření z trestného činu poškozování cizí věci. Hrozí mu odnětí svobody až na jeden rok nebo peněžitý trest. Včerejšího dne byl spis předán na státní zastupitelství k podání návrhu na potrestání.  
 

vytisknout  e-mailem