Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Vyhrožoval bombou v Hořicích a Jaroměři, při zadržení nadýchal 2,72 promile

KRAJ - Za nebezpečné vyhrožování a šíření poplašné zprávy mu hrozí až tři roky vězení 

Ve středu 21. října 2015 odpoledne vstoupil do prostoru banky v Hořicích na náměstí čtyřiačtyřicetiletý muž, který po chvíli začal vyhrožovat, že odpálí bombu. Jako důvod uvedl, že je nespokojený se současnou situací ve společnosti.

Přivolaní policisté následně muže zadrželi a převezli na služebnu.  Z důvodu bezpečnosti občanů bylo nejbližší okolí budovy evakuováno a na místo byl přivolán policejní pyrotechnik a psovod se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání výbušnin. Společně budovu prohlédli, ale žádnou bombu nenašli. Vzhledem k tomu, že muž navíc vyhrožoval, že dojde k výbuchu v jedné z budov v Jaroměři, prohlédl policejní pyrotechnik i tuto budovu. Opět s negativním výsledkem.

Nakonec muž přiznal, že si bomby vymyslel. Při dechové zkoušce nadýchal 2,72 promile. Policie proti němu zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinů nebezpečného vyhrožování a šíření poplašné zprávy s možným až tříletým trestem odnětí svobody.

Nebezpečný výmysl prověřovalo na 5 desítek policistů, hasičů, záchranářů i pracovníků dalších organizací. Dalších, téměř sto lidí, muselo být z budov a jejich okolí evakuováno.

por. Mgr. Eva Prachařová,
22. 10. 2015 v 12.10 hodin

 

vytisknout  e-mailem