Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Vyhodnocení kriminality za uplynulý rok

Informace z tiskové konference. 

V rámci tiskové konference, která proběhla dne 16. ledna 2020 na půdě Policejního prezidia České republiky, byla vyhodnocena kriminalita za rok 2019 v porovnání s předchozími léty. Vyhodnoceny byly důležité oblasti jak hospodářského, majetkového, mravnostního tak násilného charakteru.

V historii samostatné České republiky došlo k dosažení druhého nejlepšího výsledku ve vývoji kriminality, byť registrovaná trestná činnosti v roce 2019 vzrostla o 3,5 %. Policie České republiky zaznamenala o 6816 skutků více oproti loňskému roku, nicméně je třeba zdůraznit, že za uvedeným nárůstem stojí také práce policistů a jejich samostatná vyhledávací činnost.

Na území České republiky bylo registrováno celkem 199 221 trestných činů, nejvíce se na nárůstu podílela majetková trestná činnost, kde došlo k nárůstu o více než 3 tisíce skutků. Nárůst kriminality byl zaznamenán plošně, a to v téměř všech sledovaných oblastech, výjimkou byl jen kraj Liberecký a kraj Zlínský. Nejednalo se tedy o konkrétní fenomén, který by kriminalitu v loňském roce výrazně ovlivnil. Standardní je nárůst v oblasti tzv. kyberkriminality, kde policisté zaregistrovali o 1 600 skutků více oproti loňskému roku.

Detailnější informace o kriminalitě jsou k nalezení v přiložené prezentaci, členění kriminality v jednotlivých krajích však bude prezentováno na tiskových konferencích konkrétních Krajských ředitelství policie České republiky.  

kpt. Mgr. Lenka Sikorová
tisková mluvčí PP ČR
16. ledna 2020

vytisknout  e-mailem