Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Kriminalistický ústav

Policie České republiky – Kriminalistický ústav

Výbuch v rezidenci diplomatů v Suchdole

Kriminalistický ústav Praha Policie ČR (KÚP) byl požádán o provedení zkoumání v souvislosti s výbuchem v sídle palestinského velvyslance v Praze 6 Suchdole, k němuž došlo dne 1. ledna 2014.  

Krajské ředitelství policie hl.m. Prahy požádalo o zkoumání v odvětví chemie. Znalci KÚP provádí analýzy povýbuchových zplodin s cílem určit, o jakou látku, která explodovala, se jedná. Do ústavu byl doručen také trezor, u něhož znalec v odvětví mechanoskopie zkoumá stav uzamykacího mechanismu.
 
Tomuto případu je věnována značná pozornost, proto jsou požadavky zpracovávány přednostně. Očekáváme, že by průběžné výsledky zkoumání mohly být známy v řádu několika dnů. (Standardní lhůty zkoumání u chemických analýz, mechanoskopie či defektoskopie se pohybují kolem 30 dnů. Některé postupy a procesy zkoumání nelze urychlit, vždy závisí na složitosti zkoumání a na konkrétních okolnostech daného případu).
 
Výsledky znaleckých zkoumání budou oznámeny dožadujícímu orgánu, který rozhodne o jejich případné medializaci. S ohledem na probíhající vyšetřování nebude KÚP sdělovat žádné informace z průběhu jednotlivých zkoumání.
 
Veškeré informace k případu poskytne Preventivně informační oddělení KŘ policie hl.m. Prahy: http://www.policie.cz/clanek/aktualizace-aktualni-informace-k-vybuchu-v-suchdole.aspx 
 
 
kpt. Mgr. Petra Srnková
Kriminalistický ústav Praha Policie ČR
6. ledna 2014

vytisknout  e-mailem