Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Výbuch v Dobrovici

MLADOBOLESLAVSKO - Krátce před 8. hodinou nám byl nahlášen výbuch v areálu cukrovaru v Dobrovici. 

Na místo okamžitě vyjely všechny složky IZS. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že k výbuchu došlo v lihovaru, který se nachází v areálu cukrovaru. Lihovar byl ve chvíli výbuchu mimo provoz, docházelo k jeho čištění.

Po příjezdu jsme okamžitě zajistili místo a jeho okolí. Na místo byl z preventivních důvodů přivolán pyrotechnik, jeho zásahu však nebylo potřeba, neboť se jednalo o chemický výbuch. Areál monitoroval i vrtulník s termovizí, aby lokalizoval případné další tepelné zdroje. Do ovzduší neunikly žádné látky, které by ohrozily životy či zdraví občanů.

Záchranáři ošetřili celkem čtrnáct osob, z toho šest osob bylo zraněno bezprostředně při výbuchu.

Vyšetřovatelé na místě zjišťují, jak k výbuchu mohlo dojít, za jakých okolností a co bylo jeho příčinou.

Do objektu bylo možné vstoupit až po několika hodinách po ukončení práce hasičů, kteří objekt nejprve hasili a pak prováděli jeho chlazení. Policisté musí na místě vše zadokumentovat a provést standardní úkony, jako na kterémkoliv jiném místě činu.

Na místo byli přivoláni policejní odborníci z oboru chemie, neboť je nutné zhotovit znalecké posudky z tohoto oboru. Vyžádáme si také znalecký posudek z oboru  mechanoskopie. V nejbližších dnech budeme zkoumat technologie, postupy, interní předpisy. Probíhají a budou probíhat výslechy svědků a všech osob, které by nám mohli ozřejmit, za jakých okolností a jak k výbuch došlo.

 

por. Mgr. Markéta Johnová
tisková mluvčí
P ČR Praha venkov - VÝCHOD
22.září 2015

vytisknout  e-mailem