Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Vybavení jednotky pro ochranu JE Dukovany

Nadace CEZ

Projekt byl schválen nadací ČEZ v září 2016

Smlouva o poskytnutí nadačního příspěvku č. EDU 93_16 byla uzavřena dne 3. 11. 2016

Konec projektu: 23. 7. 2017

V letošním roce opětovně realizuje Krajské ředitelství policie kraje Vysočina projekt pod názvem Vybavení jednotky pro ochranu JE Dukovany, který je financován z nadačního příspěvku Nadace ČEZ. Z nadačního příspěvku ve výši 900 000 Kč bude v průběhu letošního roku pořízeno vybavení určené pro výcvik Speciální jednotky Dukovany.

Pořízené vybavení zlepší technické vybavení policistů při plnění úkolů ostrahy elektrárny a přispěje ke zlepšení podmínek při výcviku policistů, jež je důležitou a nedílnou součástí přípravy na zásah v reálných podmínkách. Z důvodu rozšíření této speciální jednotky bude taktéž doplněno vybavení pro nové policisty pořízené z předchozího projektu.

Pro zajištění kvalitního výcviku je nezbytné, aby byli policisté vybaveni adekvátní výzbrojí a výstrojí. Z nadačního příspěvku budou pro tyto účely pořízeny hydrovaky, sada páčidel a beranidel, speciální maskovací kombinézy, střelecké a taktické brýle, chrániče, stehenní platformy s pouzdry pro zásobníky, speciální rukavice a další vybavení jako přepravní tašky pro výstroj, taktické batohy pro přenos materiálu, výstroje a výzbroje, tašky pro skryté nošení, zejména pro uložení zbraně, vybavení pro zdravotnický materiál a další.

Realizaci projektu podpořila Nadace ČEZ.
www.nadacecez.cz

vytisknout  e-mailem