Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Vy pomáháte nám, my zase pomáháme vám

KRAJ - Solidarita je na obou stranách. 

8Situace, která nyní ve světě nastala v souvislosti s koronavirovou nákazou, ukázala opět obrovskou míru solidarity mezi lidmi. Lidé myslí na složky Integrovaného záchranného systému při jejich nelehké práci, nosí jim zdarma občerstvení, nápoje roušky, apod.. Policisté se snaží tuto pomoc lidí opětovat a hlavně být tu pro ně. 

V uplynulém i tomto týdnu se policisté z Krajského ředitelství policie Libereckého kraje podíleli na distribuci respirátorů do téměř 300 zdravotnických a jiných zařízení v celém kraji. O distribuci nás požádal Krajský úřad Libereckého kraje. 

10

4
Občanští zaměstnaci Krajského ředitelství policie Libereckého kraje se dali také do šití ochranných roušek. Ty následně poskytli dalším zaměstnancům a také policistům našeho ředitelství, ale nejen jim.

Pomáháme i dalším lidem, kteří naši pomoc potřebují. Roušky jsme také poskytli pro Krajskou nemocnici Liberec, obchodní řetězec Makro Cash&Carry, ale mysleli jsme také na ty nejohroženější, a to na seniory, proto část jich šla do Domova seniorů v Liberci na Františkově. Část putovala také do nemocnice v Tanvaldu a Semilech. A zbylé roušky byly rozdány starším občanům.

Jednou z aktivit, do které se policisté z Krajského ředitelství policie Libereckého kraje zapojili, byla sbírka tkaniček pro organizaci, která šije ochranné roušky pro seniory do domovů seniorů, kdy tohoto materiálu je stále nedostatek.

Myslíme i na ochranu svých zaměstnanců, kdy jsme kvůli jejich ochraně, ale samozřejmě také kvůli ochraně občanů, nechali na recepcích nainstalovat ochranná plexiskla mezi čekající občany a jimi samotnými. Ochranné bariéry je jedním ze způsobů, jak zvýšit bezpečnost na těchto exponovaných místech. 

Jsme moc rádi, že nám v této nelehké situaci všichni pomáháte,  my jsme tu zase naopak všichni pro vás. 
 

26. 3. 2020
kpt. Bc. Vladimíra Šrýtrová
koordinátorka prevence KŘP Libereckého kraje 

vytisknout  e-mailem