Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Všestranný obchodník

Muž zásoboval marihuanou a pervitinem Mělnicko i Prahu - východ 

     Jednadvacetiletému muži z Prahy – východ, bylo dne 7. června letošního roku, kriminalisty z Územního odboru na Mělníku, oddělení obecné kriminality, sděleno usnesení o zahájení trestního stíhání pro zločin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, pro přečin nedovolené pěstování rostlin obsahujících omamnou nebo psychotropní látku a přečin výroba a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu. Za uvedené skutky mu může soud uložit trest odnětí svobody v rozpětí dvou až deseti let.
     Podezřelý muž v průběhů měsíců dubna až června 2010 vyráběl v rodinném domě v katastru obce Kostelec nad Labem, psychotropní látku metamfetamin (pervitin) a to z volně prodejných léků s obsahem pseudoefedrinu, pro které jezdil ještě s dalšími dosud neustanovenými osobami do zahraniční, konkrétně Polska. Tuto vyrobenou látku (metamfetamin) poté dále distribuoval dalším osobám a to jak na Mělnicku, tak i na Praze – východ. Metamfetamin je návyková a psychotropní látka. Muže se kriminalistům podařilo zadržet v místě jeho pobytu, tj. domě, kde tzv. „vařil“ a to ve spolupráci se zásahovou jednotkou a kolegy ze služby kriminální policie a vyšetřování Praha venkov – východ. Na místě byly policisty nalezeny prostředky k výrobě OPL (omamných a psychotropních látek), pěstírna marihuany a množství vyrobené látky pervitinu.
     Muž dne 8. června 2010 putoval z policejní cely, kde byl se souhlasem státního zástupce umístěn, k soudu na Mělníku, odkud byl na základě příkazu převezen do vazební věznice, kde vyčká dalšího verdiktu soudu o jeho „podnikání“.

vytisknout  e-mailem