Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Vražda ženy v České Lípě - AKTUALIZACE

ČESKOLIPSKO - Obviněnému hrozí odnětí svobody od deseti do osmnácti let. 

Aktualizace ze dne 11. 11. 2019 :

Vzhledem k tomu, že již vyšetřovatel vyslechl k případu vraždy mladé ženy v České Lípě další svědky, můžeme nyní uvolnit informaci, která se týká okolností zadržení 25letého muže, jehož jsme z tohoto zvlášť závažného zločinu obvinili.

Obviněný  v úterý ráno po svém činu z bytu zavražděné ženy odešel a před 11. hodinou dopoledne  vyšplhal na vrchol třicetimetrového stožáru bývalého televizního vysílače pod kopcem Špičák v České Lípě. V té době jsme získali informaci o tom, že chce údajně spáchat sebevraždu, protože zavraždil svou bývalou partnerku. Ihned jsme pod kopec Špičák vyjeli.

Když jsme na místo dorazili, odmítal komunikovat  s hlídkami a ke spolupráci ho přiměli až naši vyjednavači. Ti na místě odvedli profesionální práci a po zhruba třiceti minutách ho přesvědčili k tomu, aby za pomoci  lezecké skupiny Hasičského záchranného sboru s využitím výsuvné plošiny bezpečně stožár opustil. Následně jsme ho zadrželi. Mezitím jsme zjistili jméno a adresu bydliště 28leté ženy, kterou jsme v jejím bytě nalezli bohužel bez známek života.

por. Bc. Ivana Baláková

Ve čtvrtek 7. listopadu uvalila soudkyně Okresního soudu Česká Lípa vazbu na 25letého muže z Českolipska, kterého vyšetřovatel služby kriminální policie a vyšetřování Krajského ředitelství policie Libereckého kraje v úterý 5. listopadu obvinil ze zvlášť závažného zločinu vraždy, za který mu hrozí trest odnětí svobody od deseti do osmnácti let.

Poté, co ho vyšetřovatel vyslechl jako obviněného, podal krajskému státnímu zástupci podnět na jeho vzetí do vyšetřovací vazby. Důvodem byly především obavy z toho, že by se na svobodě trestnímu stíhání nebo vysokému trestu snažil vyhnout.

Obviněný na sebe a svůj zločin v den jeho spáchání upozornil a krátce na to ho policisté zadrželi. Jeho trestní stíhání zahájili po vyhodnocení všech zajištěných stop a provedeného šetření. Z něj vyplynulo, že obviněný svou bývalou 28letou přítelkyni navštívil v úterý 5. listopadu v ranních hodinách v jejím českolipském bytě, kde ji potom fyzicky napadl nožem a způsobil jí smrtelné zranění, kterému na místě podlehla. Následně byt opustil. Motivem činu byly osobní neshody mezi jím a jeho bývalou partnerkou.  K její vraždě se policistům přiznal.

Násilná smrt mladé ženy je letošní první vraždou na Českolipsku.

8. 11. 2019
por. Bc. Ivana Baláková
Oddělení tisku a prevence
Česká Lípa

vytisknout  e-mailem