Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Vražda v Újezdě nad Lesy - AKTUALIZACE III

Kriminalisté prvního oddělení se od včerejší noci zabývají vraždou. 

Včera okolo třiadvacáté hodiny přijal operátor tísňového volání oznámení o tom, že se na sousedním pozemku rodinného domu pohybují dvě maskované osoby v kuklách. Na místo proto okamžitě vyrazily nejbližší policejní hlídky, které v domě nalezly pobodaného muže. Policisté mu okamžitě poskytli první pomoc a přivolali záchrannou službu, která muže transportovala do nemocnice. Tam ale později svým zraněním podlehl.
 
Manželka zemřelého kriminalistům potvrdila, že se skutečně jednalo o dvě osoby maskované kuklami, které vnikly na jejich pozemek a poté i do domu. Tam také došlo k potyčce mezi nimi a manželem, při kterých utrpěl vážná zranění.
 
Celý případ si proto převzali detektivové z prvního oddělení pražského krajského ředitelství, kteří ho momentálně prošetřují jako zvlášť závažný zločin vražda. Kriminalisté na místě provedli ohledání místa činu a další důležité úkony. Nyní budou také zjišťovat motiv a další okolnosti, které by vedly k dopadení maskovaných útočníků.
 
Bližší informace k případu prozatím nebudeme z taktických důvodů uvolňovat.
 
V této souvislosti se také obracíme na obyvatele Újezdu nad Lesy s prosbou o pomoc. V případě, že jste včera v době mezi 22:00 až 24:00 zaznamenali v okolí pohyb podezřelé dvojice, oznamte neprodleně tuto informaci policistům na bezplatné tísňové lince 158.
 
por. Bc. Iveta Martínková – 7. 6. 2015

 

AKTUALIZACE - Kriminalisté v souvislosti se sobotní vraždou pátrají po dvojici mužů zachycené na fotografiích a videozáznamu z čerpací stanice. Jedná se o osoby, které by mohly mít vztah s vyšetřovanou událostí.

por. Bc. Iveta Martínková - 8. 6. 2015

 

AKTUALIZACE II - Včera okolo devatenácté hodiny přišel na místní oddělení policie Újezd nad Lesy osmadvacetiletý muž, který uvedl, že se poznal na videozáznamu v médiích, kde byl spojován se sobotní vraždou. Na služebnu proto také vyrazili kriminalisté z prvního oddělení pražského krajského ředitelství, kteří muže vyslechli a jeho výpověď si samozřejmě ověřili. V tuto chvíli lze tedy tohoto muže vyloučit jako osobu podezřelou. S jeho pomocí také kriminalisté vypátrali a vyslechli i druhého třiadvacetiletého muže z videozáznamu. Pravdivost jeho výpovědi nyní detektivové ověřují.

V této souvislosti bychom chtěli poděkovat médiím za zveřejnění videozáznamu a fotografií dvojice mužů, díky kterému se kriminalistům podařilo tuto dvojici ztotožnit.
 
Kriminalisté ve věci nadále provádějí šetření a prověřují celou řadu vyšetřovacích verzí, ke kterým však v tuto chvíli nemůžeme být jakkoliv konkrétní.  
 
por. Bc. Iveta Martínková – 11. 6. 2015
 

Aktualizace III - Kriminalisté z oddělení vražd stále pokračují ve vyšetřování případu vraždy a pátrají po pachatelích. Prošetřováním zjistili, že pachatelé byli s největší pravděpodobností cizinci, kteří mluvili rusky nebo s ruským přízvukem. Jednalo se spíše o mladší muže, kteří byli maskováni kuklami, ozbrojeni pistolí, nožem a slzným sprejem. Pachatel, který byl ozbrojený pistolí, byl menšího vzrůstu okolo 170 centimetrů, hubené postavy. Jeden z těchto pachatelů musel být po činu potřísněn krví.

Na místě činu pachatelé zanechali celou řadu stop jako je zásobník z pistole, plastové rychloupínací pásky sloužící jako pouta, slzný sprej a sluneční brýle.

Zbraň použita při činu byla plynová pistole značky Ekol speciál stříbrné barvy. 

Rodina poškozeného vypsala odměnu ve výši půl milionu korun za informace vedoucí ke zjištění pachatele.

Touto cestou prosíme případné svědky, kteří mají k této události jakoukoliv informaci, aby se ozvali na linku 158. Přivítáme také svědectví kohokoliv, kdo na přiložených obrázcích pozná věci a ví, komu můžou patřit, aby se také ozval. Důležité je i svědectví kohokoliv kdo viděl v sobotu 6. června okolo 23 hodiny cokoliv podezřelého v okolí ulice Ctiněveská v Újezdu nad Lesy v Praze 9. Někdo si mohl také toho dne všimnout ve svém okolí zakrváceného člověka, který byl podezřelý. Veškeré tyto informace přijmeme na lince tísňového volání.

 por. Bc. Jan Daněk – 12. 11. 2015

Odkazy do noveho okna

Plastová pouta

Plastová pouta 

Detailní náhled

Plynová pistole

Plynová pistole 

Detailní náhled

Slzný sprej

Slzný sprej 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem