Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Vražda v nákupním centru - aktualizace

Kriminalisté pátrají po muži, který je podezřelý z vraždy v nákupním centru v Letňanech. 

Od včerejšího večera kriminalisté pracují na případu objasnění vraždy ženy v obchodním centru v Letňanech v Praze 9. V zázemí jednoho z obchodů s oblečením byla ve večerních hodinách nalezena mrtvá prodavačka. Podle prozatímních zjištění zatím neznámý pachatel přišel do obchodu, tam se převlékl do nových šatů a zavraždil dvaačtyřicetiletou ženu. Následně z obchodu odešel a ještě před tím si z pokladny odnesl nezjištěný obnos peněz.

Podezřelého muže, který byl ve věku okolo třiceti let a měl hubenou postavu, zachytily kamery a nyní známe jeho podobu. Jestliže ho někdo poznává, ať se ozve na linku 158. K identifikaci podezřelého by mohlo pomoci i oblečení a hodinky, které muž v obchodě zanechal. Jednalo se o plísňové džíny značky Croop Denim, červenou flanelovou košili značky Mustang, černé tenisky značky DC, hodinky Daniel Klein a kšiltovou čepici tmavé barvy značka Mark and Spancer. Podezřelý na místě také zanechal atypický zapalovač červené barvy s nápisem „Sex instructor – first lesson free!“

Z obchodu pak muž odešel v novém pánském tmavém obleku značky Otto Berg ve velikosti 50. Stejné značky byly i polobotky, ve kterých z obchodu odešel.  

Případ vyšetřují kriminalisté z oddělení vražd krajského ředitelství policie hlavního města Prahy.

por. Bc. Jan Daněk – 11. 4. 2018

Aktualizace – Podezřelého šestadvacetiletého muže kriminalisté během několika málo hodin vypátrali. Muž je nyní umístěný v psychiatrické léčebně a na případu budou kriminalisté dál pracovat.

por. Bc. Jan Daněk – 11. 4. 2018

Aktualizace II – Muže se podařilo dopadnout na základě oznámení od rychlé záchranné služby, která policii informovala, že v dopoledních hodinách převážela podezřelého muže z Karlína do psychiatrické léčebny. K jeho dopadení přispěli i lidé, kteří po zveřejnění začali volat na linku 158 informace o pohybu podezřelého z místa činu.

Por. Bc. Jan Daněk – 11. 4. 2018

Aktualizace III – Kriminalisté z prvního oddělení Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy zahájili trestní stíhání šestadvacetiletého muže pro trestný čin vražda. Zároveň podali podnět na jeho vzetí do vazby, což soud akceptoval.

Muž se k vraždě doznal. V minulosti nebyl trestaný.

por. Bc. Jan Daněk – 12. 4. 2018

Aktualizace IV - Kriminalisté z prvního oddělení Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy ukončili vyšetřování případu vraždy v nákupním centru v Letňanech. Ze znaleckého posudku z oboru zdravotnictví vyplynulo, že obviněný trpí závažnou duševní chorobou a v době činu nebyl pro nepříčetnost trestně odpovědný.

Z toho důvodu byl stání zástupkyni Městského státního zastupitelství v Praze předložen návrh, aby trestní stíhání obviněného bylo zastaveno. Také byl dán podnět na vydání návrhu soudu, aby bylo obviněnému uloženo ochranné psychiatrické léčení ústavní formou. Státní zástupkyně tomuto návrhu a podnětu vyhověla.

Muž byl propuštěn z vazby a převezen do psychiatrické nemocnice.

por. Bc. Jan Daněk – 29. 10. 2018

vytisknout  e-mailem