Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Vražda na Florenci

Šarvátka má tragický závěr. Událost nyní prošetřují kriminalisté 1. oddělení. 

Přibližně ve čtvrt na dvě odpoledne jsme přijali oznámená o incidentu, který se odehrál mezi dvěma muži na autobusové zastávce poblíž ulice Za Poříčskou bránou.
 
Jeden z aktérů utrpěl při incidentu zranění, kterým přímo na místě události podlehl. Druhý pak, ještě před příjezdem policistů z místa utekl.
 
Po tomto muži policisté okamžitě zahájili pátrání jak s využitím pozemních policejních hlídek, tak například i vrtulníku a policejních psovodů. Toto pátrání bylo prozatím neúspěšné.
 
Na základě konkrétních zjištění prošetřují celou událost kriminalisté 1. oddělení pro podezření z trestného činu vraždy.
 
por. Mgr. Tomáš Hulan 16. 7. 2015
 
Doplnění 16. 7. 2015 19.00 hodin
 
Pod tímto odkazem www.uschovna.cz/zasilka/FMV2YMIUW7LK5LCK-TWM najdete foto a video hledaného muže, který byl druhým účastníkem incidentu, ke kterému došlo dnes odpoledne na Florenci, a který nyní prošetřují kriminalisté 1. oddělení krajského ředitelství pro podezření z trestného činu vraždy.
 
Poškozeným, tedy mužem, který na místě události podlehl zraněním, je čtyřiatřicetiletý Lotyš.
 
Hledaný je s největší pravděpodobností občan ze zemí bývalého Sovětského svazu, který je přibližně 185 cm vysoké, sportovní postavy. Po incidentu měl pravděpodobně zakrvácený obličej a krví potřísněné tričko.
 
Kriminalisté prošetřováním zjistili, že v době potyčky měla stát opodál incidentu skupinka lidí, kteří si šarvátku nahrávali na mobilní telefony, nebo tablety.
 
Pokud tyto osoby skutečně disponují záběry incidentu, prosíme je, aby nám je pro jednoznačné objasnění celé události poskytly, za což předem děkujeme.
 
Videozáznamy mohou občané kriminalistům předat prostřednictvím kterékoliv policejní služebny, nebo přímo v budově Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy, na adrese Kongresová 2, Praha 4.
 
Děkujeme za pomoc a spolupráci.
 
por. Mgr. Tomáš Hulan 16. 7. 2015
 
Doplnění 19. 7. 2015
 
Důkladným prošetřováním kriminalisté zjistili totožnost muže podezřelého z trestného činu vraždy. Proto nyní pátrají po devětadvacetiletém ALIAXANDER ASTAPKUK (čteno ASTAPČUK), občan Běloruska.
 
Kriminalisté tuto osobu vnímají jako NEBEZPEČNOU, a proto varují, aby se hledaného nepokoušel nikdo zadržet sám, ale o jeho možném výskytu, či pobytu informoval policisty prostřednictvím linky tísňového volání 158.
 
por. Mgr. Tomáš Hulan 19. 7. 2015
 
Doplnění 20. 7. 2015 15.15
 
V rámci prošetřování tohoto případu kriminalisté zjistili, že se hledaný devětadvacetiletý muž s největší pravděpodobností ještě stále zdržuje na území hlavního města Prahy, a to v méně frekventovaných lokalitách.
 
Nicméně i tak nemohou kriminalisté vyloučit, že hledaný Aliaksander Astapkuk opustil území České republiky.
Z toho důvodu kriminalisté i nadále pátrají všemi možnými směry.
 
Součástí tohoto doplnění je i nová fotografie hledaného.
 
por. Mgr. Tomáš Hulan 20. 7. 2015
 
Doplnění 22. 7. 2015 14.20
 
V tuto chvíli můžeme potvrdit, že v noci na dnešek zadrželi policisté pohotovostní motorizované jednotky a služební psovod devětadvacetiletého Bělorusa, podezřelého z trestného činu vraždy.
 
S ohledem na právě probíhající procení úkony trestního řízení nemůžeme být v tuto chvíli k okolnostem celého případu jakkoliv konkrétní.
 
por. Mgr. Tomáš Hulan 22. 7. 2015
 
Doplnění 22. 7. 2015 17.00
 
Vyšetřovatelé 1. oddělení krajského ředitelství pražské policie skončili v odpoledních hodinách provádění procesních úkonů trestního řízení sdělením obvinění devětadvacetiletému muži. Toho obvinili z trestného činu vraždy, kdy mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na osmnáct let. Vyšetřovatel následně podá podnět státnímu zástupci k návrhu na uvalení vazby na obviněného.
 
por. Mgr. Tomáš Hulan 22. 7. 2015

vytisknout  e-mailem