Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Vražda mezi manželi

OLOMOUCKÝ KRAJ - rodinná tragédie se odehrála v Prostějově. 

Kriminalisté Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje 13. června 2018 zahájili úkony trestního řízení pro zvlášť závažný zločin vraždy.

Včera odpoledne jsme přijali od ZZS Olomouckého kraje oznámení o podezřelém úmrtí čtyřiasedmdesátileté ženy v bytě v Prostějově. Policisté po příjezdu do bytu ženy zjistili, že seniorka zemřela násilnou smrtí. Žena pravděpodobně zemřela na následky dušení, přesnou příčinu úmrtí zjistí kriminalisté po provedení nařízené soudní pitvy.

K činu se doznal její manžel, který od samého počátku s policisty aktivně spolupracuje. Podezřelý v době události nebyl pod vlivem alkoholu ani pod vlivem jiných návykových látek, jeho jednání nepředcházel ani žádný konflikt.

Z předběžně zjištěných skutečností vyplývá, že k  činu sedmasedmdesátiletého muže dohnalo zoufalství z dlouhodobě neutěšeného zdravotního stavu jeho manželky. Vzhledem k tomu, že podezřelý s policisty spolupracuje a také k okolnostem za jakých k usmrcení ženy došlo, kriminalisté nepodali státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí muže do vazby.

Seniorovi v případě prokázání viny hrozí za trestný čin vraždy trest odnětí svobody na dvanáct až dvacet let.

por. Mgr. Libor Hejtman
14. června 2018

Aktualizace:

Kriminalisté Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje v odpoledních hodinách 14. června 2018 obvinili sedmasedmdesátiletého muže z Prostějova ze zvlášť závažného zločinu vraždy.

por. Mgr. Libor Hejtman
14. června 2018

vytisknout  e-mailem