Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Vratislavičtí policisté objasnili případ krádeže jízdního kola

LIBEREC - Krádež, která se odehrála v listopadu loňského roku, má na svědomí 21letý muž z Jablonecka. 

jízdní kolo.jpegPolicistům z obvodního oddělení Liberec - Vratislavice se podařilo více jak po půl roce objasnit případ krádeže jízdního kola, ke které došlo počátkem listopadu loňského roku v Liberci, ulici Tanvaldská.

Majitel jízdního kola se počátkem listopadu 2017 vydal v pozdních večerních hodinách na svém speciálním feestyle kole do restaurace, kde se měl sejít se známou. Než vešel do baru, ponechal si kolo volně opřené, nijak nezajištěné pod schodištěm u dveří restaurace. Uvnitř baru si sedl poblíž vstupních dveří a kolo pravidelně kontroloval. Po celou dobu bylo kolo na svém místě. Poté však odešel na toaletu, a když se vrátil, kolo již bylo pryč. Jednalo se o sportovní jízdníkolo značky BMX, šedoolejové barvy, v hodnotě přes 10 tisíc korun.

Vratislavickým policistům, kteří v daném případu prováděli šetření, se podařilo na základě dobré operativní činnosti zjistit, kdo má krádež kola na svědomí. Kolo zlákalo 21letého Jablonečana, který jej následně prodal do jednoho z jabloneckých bazarů. Policistům se podařilo i z části jízdní kolo vypátrat, zajistit a předat zpět jeho majiteli.

V uplynulých dnech zahájil komisař Služby kriminální policie a vyšetřování trestní stíhání proti 21letému muži pro přečin krádeže, za který mu nyní může soud uložit až dvouletý trest odnětí svobody.
 

11. 7. 2018
por. Bc. Vladimíra Šrýtrová
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí

Odkazy do noveho okna

jízdní kolo

jízdní kolo 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem