Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Vozidlem srazil cyklistu a z místa nehody ujel

Praha venkov – VÝCHOD – Při pátrání po muži, který způsobil dopravní nehodu, policisté ve velmi krátké době vypátrali podezřelé vozidlo, které již řídila žena pod vlivem alkoholu. 

Dopravní policisté přijali v pondělí 28. května navečer oznámení o dopravní nehodě v Čakovičkách, při níž  řidič modrého vozidla během předjíždění zavadil zpětným zrcátkem o cyklistu, kterého tím srazil na zem. Řidič z místa nehody ujel. Policisté ihned vyrazili na místo události. Vzhledem k tomu, že sražený cyklista naštěstí neutrpěl vážná zranění, byl schopen policistům poskytnout důležité informace k řidiči a danému vozu. V průběhu prošetřování místem události projelo auto, které odpovídalo popisu. Hlídka ihned zareagovala. Po zastavení provedli u řidičky a spolujezdce silniční kontrolu. Kromě toho, že žena neměla u sebe doklady potřebné pro provoz a řízení vozidla, dopustila se i dalšího protiprávního jednání. Při opakované dechové zkoušce displej přístroje ukázal hodnotu vyšší než jedno a půl promile alkoholu v dechu.

Dalším šetřením policisté zjistili, že kontrolované vozidlo bylo právě to, které srazilo cyklistu. Řidičem a podezřelým z dopravní nehody byl šestačtyřicetiletý spolujezdec, který byl také pod vlivem alkoholu. Hodnota opakovaně přesáhla hodnotu dvou a půl promile alkoholu v dechu. Ke svému jednání se následně cizinec přiznal.  

Policisté oběma manželům sdělili podezření se spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. U muže bylo sdělení rozšířeno ještě o podezření ze spáchání přečinu neposkytnutí pomocí řidičem dopravního prostředku, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na 5 let nebo zákaz činnosti.

por. Mgr. Eva Hašlová
tisková mluvčí PČR Praha venkov – Východ
18.7. 2018

vytisknout  e-mailem