Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Volby bez narušení

KRAJ: Policisté na jižní Moravě neřešili v souvislosti s volbami žádný incident. 

AKTUALIZACE sobota 26. října 2013 v 14 hodin:
Ani v závěrečných hodinách voleb nedošlo na jihu Moravy k narušení průběhu voleb. Policisté nemuseli v souvislosti s volbami řešit žádné incidenty a narušení veřejného pořádku.
AKTUALIZACE sobota 26. října 2013 v 11 hodin:
V sobotních dopoledních hodinách probíhají volby bez incidentů a narušení veřejného pořádku.
AKTUALIZACE sobota 26. října 2013 v 8 hodin:
Ani v nočních hodinách nezaznamenali policisté na jihu Moravy v souvislosti s volbami žádný incident, který by museli řešit.
AKTUALIZACE pátek 25. října 2013 v 22 hodin:
Policisté nezaznamenali na jihu Moravy v první den voleb žádnou mimořádnou událost ani neřešili případ narušení průběhu voleb.
AKTUALIZACE pátek 25. října 2013 v 19 hodin:
Ani v dalších hodinách prvního volebního dne neřešili policisté na jihu Moravy žádnou mimořádnou událost, která by narušila průběh voleb. Policejní hlídka spěchala před devatenáctou hodinou do volební místnosti v Mikulově, kde jeden z tamních občanů obtěžoval voliče i členy volební komise. Opilec ale ještě před příjezdem policistů odešel. Průběh voleb nebyl narušen.
AKTUALIZACE pátek 25. října 2013 v 17 hodin:
Na jihu Moravy probíhají volby bez narušení veřejného pořádku. Policisté v režimu speciálního opatření k volbám dohlíží na veřejný pořádek především v okolí volebních místností. Doposud nemuseli řešit žádnou mimořádnou událost.
 
Na zajištění bezproblémového průběhu voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, které se uskuteční v pátek a sobotu 25. – 26. října, se připravují jihomoravští policisté. Úkolem policie bude v rámci přijatých opatření vytvořit podmínky pro klidný a nerušený průběh voleb a zajistit veřejný pořádek. Policisté budou spolupracovat s okrskovými volebními komisemi a přijímat nezbytná opatření v případě pokusů o narušení důstojného průběhu voleb a sčítání volebních výsledků. Hlídky se budou pohybovat v blízkosti volebních místností. V rámci zvýšeného výkonu služby se do opatření zapojí hlídky jak uniformované, tak i kriminální policie.    
 

mjr. Petra Vedrová, 22.10.2013

Zvukový záznam:volby_2013_2210.mp3

vytisknout  e-mailem