Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Volant s pervitinem i blokace řízení

PARDUBICE - V minulých dnech hlídka pohotovostního a eskortního oddělení zastavila řidiče vozidla Škoda Octavia, jehož jízda nebyla zcela v souladu s pravidly silničního provozu, a proto přistoupila ke kontrole. 

zajištěné drogyzajištěné drogyDechová zkouška byla negativní, následovala otázka, zda jízdě nepředcházelo užití omamných a psychotropních látek. Řidič se krátce zamyslel a po malém zapřemýšlení se přiznal k drogám i k zákazu řízení. Ačkoliv dechovou zkoušku na zjištění alkoholu v dechu podstoupil, test na přítomnost omamných a psychotropních látek ve slinách odmítl. Stejně odmítavý byl přístup k odběru biologického materiálu – krve.

Policisté pojali podezření, že by se nějaká narkotika mohla nacházet i ve vozidle. Ani v tom se až tak nemýlili. Řidič z kapsy kalhot vyjmul krabičku, ve které bylo 9 malých sáčků s bílou krystalickou látkou a jeden s malým pevným krystalem. Dle vyjádření podezřelého na místě by mělo jít o pervitin, který si zakoupil pro vlastní potřebu. Zda je to skutečně tato droga, to potvrdí až výsledky laboratorního zkoumání.

Pětatřicetiletý řidič je podezřelý z porušení paragrafu 39 odstavce 2, zákona o návykových látkách, podle kterého měl neoprávněně přechovávat návykovou látku pro vlastní potřebu a z porušení zákona 361/2000 Sb., neboť má vyslovenou blokaci řidičského oprávnění po uplynutí zákazu řízení motorových vozidel. 

Vozidlo bylo odstaveno a zajištěno proti odcizení, v další jízdě „řidič“ pokračovat nemohl a oba skutky řeší orgány činné v trestním řízení.

por. Bc. Eva Maturová
tisková mluvčí
24. října 2018

vytisknout  e-mailem