Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Vloupání jim díky zásahu hlídky nevyšlo

CHOMUTOVSKO - Muže a ženu zadrželi policisté ve sklepě domu; Ponožky si strčil pod oblečení. 

Během víkendové noci si hlídka chomutovských policistů všimla v ulici Palackého podezřelé dvojice, jak obchází jednotlivé vchody do domů. Muž a žena se jim sice na krátkou chvíli ztratili z dohledu, avšak policisté je posléze nalezli přímo ve sklepních prostorách jednoho z domů. Na místo se podle mužů zákona vydali se zjevným úmyslem vloupat se do sklepních kójí. Za tím účelem měli u sebe také patřičné nástroje, které jim policisté odebrali.

Oba dotyční, které policisté pro jejich trestní minulost dobře znají, byli zadrženi a umístěni do cely. Po noci strávené za mřížemi si 39letý muž a jeho 28letá známá převzali sdělení podezření z trestného činu pokusu krádeže. V případě uznání viny by soud mohl ženě uložit až dvouletý trest odnětí svobody, muži hrozí s ohledem na nedávné odsouzení pro krádež ještě o rok vyšší trest.

 

Ponožky si strčil pod oblečení

Z odcizených věcí se dlouho neradoval 21letý muž z Chomutova. Ten koncem dubna navštívil prodejnu chomutovského obchodního domu a oblékl si pracovní triko, které tam bylo vystavené. K tomu si ještě pod oblečení zastrčil tři páry pracovních ponožek a rozhodl se odejít, aniž by za zboží zaplatil. Za pokladním turniketem ho však zadržel pracovník ostrahy a po chvíli si ho převzala přivolaná policejní hlídka. Věci musel samozřejmě vrátit a i přes jejich nízkou hodnotu kolem 500 korun teď čelí podezření z trestného činu krádeže. Za majetkový trestný čin byl totiž nedávno odsouzen.

 

 por. Mgr. Miroslava Glogovská

tisková mluvčí

Chomutov 4. května 2021

vytisknout  e-mailem