Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Vloupání do trafik objasněno

Odcizeny cigarety  

     Tři případy vloupání do novinových stánků a čtyři vykradené plechové skříně na uschování novin a časopisů prošetřovali v měsíci říjnu benešovští policisté.
 

     Do trafiky ve Vnoučkově ulici v Benešově a v Čerčanech se neznámý pachatel vloupal ze 6. na 7. října O den později pak policisté šetřili další vykradený novinový stánek, tentokrát v Nádražní ulici v Benešově. Tři vykradené plechové skříně na noviny a časopisy umístěné v Neveklově, v Týnci nad Sázavou a v osadě Racek měli policisté hlášené 8. října. Na čtvrtou vykradenou skříň pak votičtí policisté vyjeli 19. října do Olbramovic.
 

     Díky všímavosti jedné z benešovských obyvatelek policisté tři případy vloupání do trafik objasnili. Žena městským strážníkům na linku 156 oznámila vloupání do stánku ve Vnoučkově ulici. Ti pak přímo na místě činu přistihli pětadvacetiletého mladíka a předali ho benešovským policistům. 
    

     Kriminalisté dalším šetřením zjistili, že mladík má na svědomí ještě další dvě vykradené trafiky v Benešově. Jednu v Nádražní ulici a jednu na Malém náměstí, do které se vloupal už koncem měsíce září. Ze všech tří odcizil cigarety a doutníky a svým jednáním napáchal škodu za sedmdesát tři tisíc korun. Část odcizených věcí prodal a část použil pro svoji potřebu. Policejní komisař ho obvinil z trestného činu krádeže a stíhá ho na svobodě. Obviněnému hrozí trest odnětí svobody od šesti měsíců do tří let.
 

     Případy vloupání do plechových beden policisté stále prošetřují. Z nich byly odcizeny staré noviny a časopisy určené ke vrácení. Neznámého pachatele zřejmě zajímaly CD a DVD disky, které byly přiloženy k časopisům. Poškozeným vznikla celková škoda za téměř sedmdesát tisíc korun.

 


 

vytisknout  e-mailem