Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Vloupání do sklepní kóje

HAVLÍČKOBRODSKO: Zloděj odcizil nápoje 

Havlíčkobrodští policisté pátrají po pachateli, který se vloupal do sklepní kóje bytového domu na ulici Brigádnická v Havlíčkově Brodě. Ke krádeži došlo v přesně nezjištěné době od sobotního odpoledne do úterního poledne. Dosud neznámý pachatel vnikl do chodby domu a po vytržení visacího zámku do sklepní kóje. Odtud odcizil různé alkoholické i nealkoholické nápoje a chladicí box. Majitel vyčíslil způsobenou škodu na bezmála 1500 korun.

Policisté po přijetí oznámení vyjeli na místo, kde provedli ohledání a prvotní šetření. Případ zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů krádeže a porušování domovní svobody. Okolnosti případu dále prověřují.

Při objasňování případů vloupání do sklepů je důležitá zejména všímavost občanů a obyvatel domu. Je důležité, aby obyvatelé domu věnovali pozornost neznámým osobám, které se pohybují po domě a v případě, že si všimnou podezřelého člověka, okamžitě informovali policisty. Ke krádežím ve sklepních kójích nedochází jen v noci, jako je to typické pro vloupání do jiných objektů, ale prakticky kdykoli. Není nijak neobvyklé, že pachatelé vniknou do domů s cílem se vloupat do sklepní kóje i během dne. Jednoduše zazvoní na zvonek u vchodu a čekají, až je někdo do domu pustí nebo vejdou dovnitř s příchozím obyvatelem. Je proto důležité se na takové situace zaměřit a neumožňovat pachatelům snadný přístup do domů. Samozřejmostí by mělo být důsledné zamykání vstupních dveří.

Dále je důležité, aby v případě, že majitel zjistí vloupání do sklepní kóje, okamžitě přivolal policisty a nevstupoval do míst, kde se pachatel pohyboval a tím neničil stopy, které po sobě mohl zloděj zanechat.

Pokud tato doporučení přijmou všichni obyvatelé domu a důsledně je dodržují, výrazně tím zvýší svoji ochranu před rizikem vloupání do sklepních kójí, bytů i všech ostatních krádeží v domě.

por. Bc. Monika Pátková, komisař

27. dubna 2016

vytisknout  e-mailem