Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Vloupání do rodinných domů na Jičínsku

JIČÍNSKO – Předmětem zájmu se staly peníze a šperky. 

Ilustrační fotoIlustrační fotoPolicisté během včerejšího dne přijali na tísňové lince 158 dvě oznámení o vloupání do rodinných domů na Jičínsku.

Ilustrační fotoIlustrační fotoNejprve vyjeli policisté do ulice Husova v Nové Pace. Zde měl v průběhu včerejšího dne neznámý provinilec vniknout do domu, který měl následně celý prohledat.  Sebou si měl odnést finanční hotovost, kdy celková škoda je předběžně stanovena na částku přesahující 26 tisíc korun.

K druhému případu vyjížděli policisté do Ostroměře. I v tomto případě měl dosud neznámý zloděj v průběhu odpoledne vniknout přes garáž do domu, ze kterého měl odcizit nalezené šperky v dosud neustanovené hodnotě.

Neznámý delikvent případně delikventi se tak měli dopustit přečinu porušování domovní svobody a přečinu krádeže, za což jim v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Ilustrační fotoIlustrační fotoV souvislosti s výše uvedenými případy policisté radí jak předcházet vloupání do domu či bytu:

  • Základem jsou kvalitní dveře s bezpečnostním zámkem, vložkou a štítem, které jsou odolné proti rozlomení, odvrtání, prokopnutí a vysazení.
  • Důkladně zabezpečit také ostatní stavební otvory, jako například sklepní okénka, okénka na toaletách, zadní dveře, apod.
  • Vhodné jsou i ochranné folie na okna
  • Dbáme na řádné uzamykání dveří celého domu.
  • Při odchodu z domu, byť jen na krátkou dobu, pečlivě uzavřeme všechna okna a uzamkneme dveře
  • Důležitá je i všímavost sousedů. Proto udržujte dobré vztahy a nebuďte lhostejní ke svému okolí. V případě, že uvidíte ve svém okolí podezřelou osobu, ihned kontaktujte linku 158.
  • V současné době lze svůj majetek ochránit i různými bezpečnostními systémy, např. kamerový systém, nebo alarm atd.       
  • Přijdete-li domů a naleznete pootevřené dveře, do bytu vůbec nevstupujte a okamžitě přivolejte policii. Zabráníte tak zbytečnému zničení případných stop po pachatelích.

nprap. Aleš Brendl
13. června 2018; 10:50

vytisknout  e-mailem