Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Vloupání do rodinného domu

Strakonice – Pachatelé skončili v policejní cele. 

Výlet trojice pachatelů středního věku z Plzeňska ukončili strakoničtí policisté. První jejich zastávka dne 24. listopadu byla v obci Zdíkov, kde si v ulici před jedním z rodinných domů všimli neuzamčeného nastartovaného vozidla VW Caddy. S vozidlem odjeli a uschovali poblíž v lese. U vozidla vyměnili registrační značky za jiné.  Společně poté autem tov. zn. VW Lupo pokračovali ve spanilé jízdě z prachatického okresu do Strakonic. Zastavili u novostaveb ve Strakonicích, kde si rozdělili své role. Jeden zůstal ve vozidle, druhý hlídal před domem a třetí násilím vnikl oknem do rodinného domu.  Tam odcizil tašky, do kterých nandal šperky, hodinky a další cennosti. Napakovaný odcházel z domu.

Přišlo ale velké překvapení. Překvapení nejen pro zloděje, ale ještě větší pro majitelku domu, která právě přijížděla.  Všimla si, že se u jejich domu pohybuje muž s jejími taškami, které na první pohled poznala. Ohromená a zároveň vyděšená volala na muže, ale ten nereagoval a bez odezvy odcházel.  Zanedlouho k vystrašené ženě přijelo auto se dvěma muži (pachateli), které žena zahlédla před domem a tašky jí vrátili. Jak se později ukázalo, pouze s částí odcizených věcí.  Posléze vozidlem odjeli.

Následoval telefonát na tísňovou linku 158, okamžitý výjezd všech dostupných policejních hlídek, pořádkové, dopravní, kriminální policie včetně psovoda, a rychlý slet událostí. Policisté začali pátrat po podezřelých osobách a po vozidle. Netrvalo dlouho a policejní hlídka dopravních policistů vozidlo i s oběma podezřelými objevila zaparkované v Katovicích. Po chvíli se také potvrdilo, že měli i třetího komplice.  Ten utekl do nedalekého lesa, kam si pro něj policisté s psovodem a služebním psem došli. Muž na výzvy policisty nereagoval, ani poté co byla dána výstraha, že bude použit služební pes. Pachatel neměl šanci, policejní pes muže zadržel. Při osobní prohlídce policisté u něj zajistili část lupu. Navíc měl u sebe několik igelitových sáčků s obsahem bílé krystalické látky a zelené sušiny. Policistům zprvu zatajoval svoji pravou totožnost. Na policisty si ale nepřišel.

Povedený trojlístek mužů skončil v policejní cele. Zadržení si vyslechli obvinění ze spáchání přečinů krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. Ve vazbě skončil jeden z pachatelů, další dva jsou stíháni na svobodě.

por. Mgr. Jaromíra Nováková

2. prosince 2021

vytisknout  e-mailem