Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Vloupání do rekreačních objektů

Strakonice – Policisté během zimních měsíců kontrolují opuštěné chaty a chalupy.  

V zimních měsících lidé svá rekreační obydlí navštěvují velice zřídka. Této skutečnosti využívají pachatelé, kteří se před chladným počasím uchýlí do opuštěných chat či chalup nebo je navštěvují za účelem odcizení věcí. Stále se najdou majitelé, kteří v objektech ponechávají cenné věci, jako je elektronika, jízdní kola, nářadí apod. Pachatelé krádeží vloupáním si rádi vybírají především odlehlé letní příbytky.

Policie každoročně provádí preventivní návštěvy rekreačních objektů, kde kontrolují zabezpečení samotných chat a chalup. Kontrolují také přilehlé objekty, jako jsou kolny, garáže. V případě, že objeví narušení objektu, například rozbité okno, okenici, dveře, kontaktují majitele objektu a prověřují, zda došlo k trestné činnosti.   

Na rekreační objekty se začátkem ledna zaměřili policisté na Volyňsku. Zkontrolovali chatové oblasti Ve Strunkovicích nad Volyňkou, Něměticích, Zadních Zborovicích, Malenicích a Dřešíně, kde prohlédli bezmála 90 objektů. Na místě majitelům zanechali kontrolní lístek o provedené kontrole včetně doporučení, jak předcházet vloupání a jak si objekt zabezpečit proti vniknutí. Kontroly v okrese budou i nadále pokračovat.

 

 

por. Mgr. Jaromíra Nováková, st.pis@pcr.cz

12. ledna 2015

 

 

vytisknout  e-mailem