Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Vloupání do objektů, kanceláří a vozidel

Ostrava: Kriminalisté obvinili muže ze série vloupání 

Několik vloupání do vozidel, několik do kanceláří či objektů… Odcizil třeba jen jablko, filmový negativ, jindy elektroniku… A v několika případech odešel „s prázdnou“… Kriminalisté 2. oddělení obecné kriminality obvinili 26letého muže z Ostravy z přečinů krádeže (a pokusu krádeže), porušování domovní svobody a poškození cizí věci. Na svědomí by měl mít dle zadokumentovaných informací přes dvacet skutků spáchaných v několika ostravských obvodech.

První případ, který kriminalisté obviněnému kladou za vinu, se odehrál první zářijový den. Obviněný dle zadokumentovaných skutečností vnikl přes otevřené okno do objektu domu sociálních služeb v Ostravě. Připravil si k odnesení různé věci, například deštník, ale byl vyrušen a z místa utekl. V průběhu září a října následovala série vloupání do vozidel, ze kterých odcizil například oděvy, doklady, pracovní nářadí nebo navigace. Vloupal se i do kanceláří, mimo jiné také advokátů. Odnesl si notebook, části obleků či finanční hotovost. Jeho pozornosti neunikla místa typu zdravotnická zařízení, kadeřnictví, sklepy nebo lékařské ordinace – odcizil vitaminy či finanční hotovost. A stranou nezůstaly byty – jeden prohledal a odcizil jedno jablko v několikakorunové hodnotě.

Párkrát nic neodcizil a jindy ve spěchu ztrácel po únikové cestě zcizené věci, jiné zase neměly žádnou hodnotu. U části případů škoda na poškozeném majetku mnohonásobně přesáhla cenu odcizených věcí. Některé zboží prodal, jiné užil pro svou potřebu. Stejně tak jako finance utržené prodejem.

V součtu se jednalo o 23 případů. Tento počet ale nemusí být konečný, kriminalisté na případu i nadále pracují. Předběžná škoda odcizením je vyčíslena na 270 000 korun, poškozením předběžně téměř 200 000 korun.

Obviněný, který s policisty spolupracuje, se skutků dopustil, přestože byl rozsudkem soudu za obdobné jednání v posledních třech letech odsouzen. Aktuálně mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let. Trestní stíhání je vedeno vazebně.

por. Mgr. Soňa Štětínská
Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
oddělení tisku, 13. listopadu 2019

vytisknout  e-mailem