Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Vloupání do bytu

Strakonice – Škoda za téměř 200 000 korun. 

Ve čtvrtek 14. října 2021 v době od 7,30 hod. do 13,00 hod. se ve Strakonicích v ulici Nádražní pohyboval pachatel majetkové trestné činnosti. Nezjištěným způsobem se dostal do domu a následně násilím do jednoho z bytů.  Uvnitř prohledal místnosti a odcizil věci za bezmála 170 000 korun. Z bytu odnesl památeční a výroční mince, sluchátka značky NICEBOY, zlatý prsten s černým polodrahokamem, šperky, digitální kameru značky SONY, hodinky CASIO G-SHOCK, chytré hodinky zn. XIAOMI-SMART, digitální zrcadlový fotoaparát zn. NICON D 3200 s příslušenstvím, finanční hotovost a z trezoru náboje s nervovým plynem. Škoda na poškozených dveřích je vyčíslena na 15 000 korun.

Policisté vyzývají občany, aby byli obezřetní a všímaví ke svému okolí, především ve společných prostorách domů a do domu dovolili vstoupit jen osobám známým a důvěryhodným. V případě zjištění pohybu a podezřelého chování cizích osob, volejte na linku 158.

Na problematiku majetkové kriminality je zaměřený projekt s názvem „Zabezpečte se! Chraňme majetek sobě i svým sousedům.“, který pro veřejnost připravila Policie ČR ve spolupráci s Ministerstvem vnitra.  Součástí projektu je také mobilní aplikace „Zabezpečte se“, která přináší informace a návody pro zabezpečení majetku.

por. Mgr. Jaromíra Nováková

15. října 2021

vytisknout  e-mailem