Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Vloupal se do pěti vozidel

KROMĚŘÍŽSKO: K dopadení pachatele nám napomohl záznam z kamerového systému městské policie.  

„Holešov v předešlém týdnu sužoval lapka, kterému přišlo vhod vše, co bylo viditelně ponecháno v uzamčeném automobilu. Bylo mu jedno, jestli je noc nebo den, a když si všiml, že je ve vozidle kabelka, batoh nebo jiná věc, ve které by se mohlo nacházet něco cenného, neváhal použít kladívko, rozbít sklo a věci si odnést. Takto se během jednoho týdne podíval do pěti vozů, které majitelé zaparkovali na různých místech ve městě. Byl velmi rychlý a pohotový, nikdo si ho při tom nevšiml. Svým řáděním způsobil škodu odcizených věcech ve výši nejméně patnáct tisíc korun a poškozením vozidel pak více jak třináct tisíc korun,“ sdělil vedoucí Obvodního oddělení v Holešově npor. Mgr. Jan Novák.

Po pachateli pátrali holešovští policisté společně s kriminalisty a také městští strážníci. Díky kamerovému sytému, který spravuje městská policie, jsme vytipovali několik osob, na které jsme se pak zaměřili. Při jedné z kontrol hlídka narazila na muže, který odpovídal popisu osoby z kamerového záznamu. Jednalo se o sedmatřicetiletého muže z Ostravska s trestní minulostí. Ten při výslechu nejprve zapíral, ale nakonec se pod tíhou důkazů ke spáchaným skutkům přiznal. K trestné činnosti ho údajně přiměla jeho tíživá finanční situace. Většinu odcizených věcí se nám podařilo zajistit a následně vrátit majitelům.

„Zajímavá je pohnutka, proč si pachatel vybral právě Holešov jako cíl pro své krádeže. Zdůvodnil ji tím, že když v minulosti jezdil do Holešova za svou přítelkyní, všiml si, že lidé považují své město za velmi bezpečné a ztrácí tak obezřetnost. Nechávají například své věci v automobilech, nezamykají vchody do paneláků a celkově se chovají důvěřivě,“ uvedl vedoucí holešovského oddělení.

Podezřelý se tímto jednáním dopustil trestných činů krádež, poškození cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což mu nyní hrozí až dvouleté vězení.

 

20. října 2016, por. Mgr. Simona Kyšnerová

vytisknout  e-mailem