Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Vloupal se do pěti objektů

KROMĚŘÍŽSKO: Kriminalisté ho obvinili z trestných činů krádež a poškození cizí věci. 

V předešlých dnech obvinili kroměřížští kriminalisté z trestných činů krádež a poškození cizí věci pětadvacetiletého muže ze Zlínska. Obviněný se letos během ledna až února vloupal do pěti objektů na Holešovsku.

V polovině ledna vnikl do restaurace v obci u Holešova. Násilím překonal okno a uvnitř pak odcizil cigarety a peníze. O několik dnů později se zaměřil na restauraci přímo v Holešově. Odtud si odnesl bezmála třináct tisíc korun. Koncem ledna pak navštívil po zavíračce jeden z holešovských barů. Tentokrát odešel pouze s mincemi ve výši přes dva tisíce korun. Počátkem února řádil opět v Holešově. V tomto případě vypáčil dveře tří místností sloužících jako skladiště historické budovy. Nic  z nich neodcizil. Poté vnikl do sklepních prostor, kde poničil další troje dveře. Škoda poškozením dveří se tak vyšplhala na třicet tisíc korun. Poslední skutek spáchal zase v Holešově koncem února. Vloupal se do zařízení pro seniory. Nic tady ale neodcizil, poškodil však několikery dveře.

Majitelům tímto jednáním způsobil škodu odcizením za bezmála dvacet tisíc korun a škodu poškozením ve výši téměř padesát tisíc korun. 

Obviněný se obdobné trestné činnosti dopustil už v minulosti. Nyní mu proto hrozí až tříleté vězení.

29. dubna 2020, por. Mgr. Simona Kyšnerová

vytisknout  e-mailem