Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Vloupal se do auta

KROMĚŘÍŽSKO: Rozbil okénko a z vozidla ukradl peněženku a peníze. 

Včera dopoledne přijali holešovští policisté oznámení o vloupání do vozidla. O své věci přišel čtyřiadvacetiletý muž. Ten v pondělí dvě hodiny po půlnoci zaparkoval automobil Renault Megane Mitsubishi na náměstí Dr. E. Beneše v Holešově. Vůz řádně uzamkl a poté odešel. Když se dopoledne o půl desáté k autu vrátil, všiml si, že je rozbité levé přední okno a uvnitř vozu chybí jeho peněženka. Zloděj ji nalezl v přihrádce levých předních dveří. V peněžence kromě necelých jedenácti tisíc korun byly i mužovy osobní doklady a dále platební karta. Pachatel navíc z vozu odcizil také drobné mince v hodnotě tři a půl tisíce korun, které se nacházely ve středovém panelu. Majiteli tak způsobil škodu odcizením za bezmála patnáct tisíc korun a škodu poškozením okna automobilu ve výši čtyři tisíce korun.

Pachatel se tímto jednáním dopustil trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což mu po dopadení hrozí až dvouleté vězení.

Ponechat věci ve vozidlech bez dohledu je risk. Nenechávejte proto na sedadlech či odkládacích plochách žádné věci. Ani zavazadlový prostor auta není trezor. Mnohdy odcizená věc nemá takovou hodnotu jako škoda způsobená poškozením vozidla po vloupání.

19. května 2020, por. Mgr. Simona Kyšnerová

vloupání do autavloupání do auta

vytisknout  e-mailem