Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Vloupačky rozjeli ve velkém stylu

NÁCHODSKO - Ve firmách způsobili škodu za 800.000 korun 

V těchto dnech kriminalisté náchodské policie úspěšně zakončili případy pěti vloupání do skladových prostor firem na Náchodsku, ke kterým došlo v době od října do listopadu 2011. Vždy se jednalo o krádež či pokus krádeže kovového materiálu s vysokou způsobenou škodou.
 
Ke vloupáním a následným krádežím materiálu či výrobních dílů docházelo vždy v noci a společným vodítkem, který spojilo jednotlivé případy z Jaroměřska, Českoskalicka a Kostelecka dohromady, byl zájem zlodějů o kovy. Ty pak následně končily ve sběrnách v širokém okolí. Policisté začali vyšetřovat všechny případy společně a zakrátko jim v síti uvízli dva podezřelí.
 
Jedná se o muže ve věku 29 a 30 let z Náchodska. Po sečtení hodnot odcizených a poškozených věcí se vyšplhala jimi způsobená škoda v jednotlivých firmách na částku 800.000 korun. Na to, že muži páchali pouze „obyčejné vloupačky“, tedy suma nebývale vysoká.
 
Hodnota zničených a odcizených věcí se však vyšphala tak vysoko právě proto, že si muži vybírali materiály z ušlechtilých kovů jako je hliník či nerez. S jistotou lze přitom odhadnout, že ať již do sběren odvezli plechy, hranoly či přímo hotové díly, dostali za materiál jen zlomky hodnoty, která se nakonec blíží k jednomu miliónu korun.
 
Vzhledem k vysoké způsobené škodě tak nyní musí počítat i s tvrdším potrestáním. V případě prokázání viny je soud může poslat za mříže až na 8 let.
 
por. Bc. Eva Prachařová
16. 11. 2011 v 11.30 hodin

vytisknout  e-mailem