Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Vítězství policejních psovodů z Vysočiny

KRAJ VYSOČINA: Policejní mistrovství České republiky 2010 ve služební kynologii. 

Minulý týden se ve výcvikovém středisku Bálková konalo Policejní mistrovství České republiky 2010 ve služební kynologii. Soutěže se zúčastnilo 16 dvoučlenných družstev složených z policejních psovodů se služebními psy čtrnácti krajských ředitelství, služby cizinecké policie a ochranné služby.
 
Mezi soutěžícími policejními kynology bylo také družstvo Krajského ředitelství policie kraje Vysočina ve složení nprap. Martin Růžička a pprap. Jaroslav Mrtka. Vrchní inspektor Růžička z Územního odboru Jihlava soutěžil se služebním psem jménem Negundor Chief a inspektor Mrtka soutěžil se psem jménem Dick.
 
Kynologové se služebními psy soutěžili ve dvou kategoriích Pátrací psi a Hlídkoví psi. V obou kategoriích pak psovodi sbírali body v disciplínách Poslušnost, Obrana a Pachová práce. Své schopnosti a dovednosti předvedli služební psi např. v poslušnosti, osobní ochraně psovoda a vyhledávání vystřelených nábojnic. Dále např. psovodi se svými svěřenci vyhledávali osoby a předmětu v objektu a v terénu, prováděli zákroky a zadržení pachatele v místnosti, v terénu a v noci, pátrali po stopě pachatele za různých podmínek a po několikahodinové prodlevě.
 
V kategorii Pátrací psi soutěžil psovod Martin Růžička s belgickým ovčákem Negundor Chief a obsadili celkově čtvrté místo. V disciplíně Poslušnost zvítězili.
V kategorii Hlídkoví psi se psovod Jaroslav Mrtka s belgickým ovčákem Dickem umístili celkově na prvním místě.
 
Družstvo Krajského ředitelství policie kraje Vysočina získalo v soutěži družstev nejvyšší počet bodů a v celkovém pořadí se tak policejní psovodi z Vysočiny umístili na prvním místě.
 
por. Bc. Jana Kroutilová, komisař
12. října 2010

Služební kynologie 2010Služební kynologie 2010

Služební kynologie 2010Služební kynologie 2010

Služební kynologie 2010Služební kynologie 2010

vytisknout  e-mailem